Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Gdy maluch kończy roczek. Stwórz z nami własną listę prezentów

2022-02-06
Gdy maluch kończy roczek. Stwórz z nami własną listę prezentów

Zaraz po narodzinach pierwszą większą okazją do świętowania z maluszkiem jest roczek. Goście zaproszeni do uczczenia tej wyjątkowej chwili, często nie wiedzą jednak, na jaki prezent postawić. Rynek zabawek i akcesoriów jest bowiem mocno nasycony, a wybranie tego, co praktyczne, piękne, a przy okazji spodoba się rodzicom dziecka, bywa karkołomnym zadaniem. Nierzadko więc wybierają na chybił trafił, nie zważając na etap rozwoju szkraba. A przecież czasem mała zabawka może ucieszyć bardziej niż drogi gadżet, który wyląduje w kącie. Dlatego przychodzimy do Was z listą podarków na pierwsze urodziny, wyselekcjonowanych pod kątem funkcjonalności i najwyższej jakości. Wybraliśmy top 10 z każdej kategorii gryzaków, akcesoriów do jedzenia i picia oraz szeroko rozumianej nauki samodzielności.


Gryzę, więc jestem

Choć wydawałoby się, że dziecko, które kończy roczek etap gryzienia ma już za sobą, to jest zgoła inaczej. Maluch, któremu wyrzynają się pierwsze zęby teraz bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej potrzebuje dostymulowania dziąseł i ulżenia sobie w tej nerwowej sytuacji. Zaspokojenie potrzeby gryzienia, dotykania, ssania, przynoszą wszelkiego rodzaju gryzaki. Tego typu akcesoria mają kontakt z wrażliwą jamą ustną malucha, dlatego dobrze, by:

 • Wykonane były z bezpiecznych, certyfikowanych materiałów
 • Pozbawione były substancji szkodliwych i uczulających
 • Posiadały rekomendację specjalistów i instytucji, m.in. logopedów, pedagogów, terapeutów
 • Posiadały pozytywne opinie innych rodziców
 • Wyróżniały się ciekawym wzornictwem
 • Zachęcały do eksperymentowania i manipulowania
 • Stymulowały więcej niż jeden zmysł
 • Pełniły przy okazji rolę edukacyjną i rozwijały wyobraźnię

Wszystkie powyższe zadania spełniają zarówno silikonowe klocki, jak i gryzaki Jellystone, ale także gryzaki w kształcie smoczków czy grzechotki sensoryczne. Zestawienie nie byłoby kompletne bez drewnianych perełek do chwytania od kultowej marki Grimms. Ciekawą propozycją jest pieluszka z gryzakiem od Kikadu, ale i masująca szczoteczka w kształcie sprytnej małpki. Równie dobrą opcją jest klasyczna kaczuszka, czy zmyślna sensoryczna rękawiczka. Niezwykle oryginalnym akcesorium jest gryzak do podawania pokarmu, który pełni funkcję dostymulowującą, a przy okazji pomaga rodzicom w nauce dziecka nowych, nieznanych smaków.

Lista prezentów:

 1. Silikonowe klocki
 2. Sensoryczna wieża
 3. Smoczek Soczysta Malina
 4. Gryzak Niebieska Chmurka
 5. Perełki do chwytania
 6. Pieluszka z gryzakiem
 7. Szczoteczka-gryzak
 8. Gryzak-kaczuszka
 9. Rękawiczka do gryzienia
 10. Gryzak silikonowy do podawania pokarmów


Na pierwszy ząbek

Specjaliści podkreślają, że naukę poznawania nowych smaków i konsystencji pokarmów można rozpocząć już po 6 miesiącu życia dziecka. Jednak jej doskonalenie odbywa się z każdym następnym miesiącem, aż do momentu uzyskania całkowitej samodzielności. Pierwsze urodziny są zazwyczaj taką cezurą, od której rozpoczyna się interesująca przygoda z BLW (Bobas Lubi Wybór), a także nieśmiałe próby jedzenia za pomocą sztućców. Wtedy również niektóre z dzieciaków chętniej sięgają po bidon ze słomką. Warto więc jako obdarowujący nieszablonowo podejść do zagadnienia posiłków i napojów i pokusić się o zakup niestandardowych rozwiązań. Są nimi na pewno bidony termiczne, szklane bidony, ale też termobutelki, czy nawet oryginalne bidony świecące w ciemności. Bardzo przydatne okazują się też talerzyki trójdzielne, separujące różne pokarmy. Dla maksymalistów polecamy zestawy produktów, w sam raz na większy głód, a także wszelkiego rodzaju akcesoria wspomagające utrzymacie czystości podczas jedzenia, czyli śliniaki.

Lista prezentów:

 1. Szklany bidon ze słomką
 2. Bidon termiczny
 3. Termobutelka ze słomką
 4. Zestaw do BLW
 5. Zestaw dla łakomczuszka
 6. Zestaw do karmienia
 7. Talerzyk z podgrzewaczem
 8. Śliniak w saszetce dla dziewczynki
 9. Śliniak w saszetce dla chłopczyka
 10. Bidon świecący w ciemności


Samodzielny maluch

Kiedy maluch kończy rok, bardziej niż zabawki, często interesują go czynności, w których może naśladować dorosłych. Nauka samodzielności wyraża się w różnych sferach i dotyczyć może zarówno czynności higienicznych, jak i własnoręczne mycie zębów, czy korzystanie z nocnika, ale także np. chęci podlania kwiatków za pomocą konewki, czy poukładania w wysokiej szafce, przy użyciu podestu. Często po ukończeniu przez malucha 1 roku życia, rodzice zaczynają przysposabiać go do zasypiania we własnym łóżeczku, koniecznie przy zapalonej lampce nocnej. Dziecko, które z każdym dniem chce decydować o sobie i ma silne poczucie własności, na pewno upomni się o własny zestaw spacerowy w postaci lunchboxa i termosu, a także plecak-walizkę, do którego spakuje swoje wszystkie skarby niezbędne w podróży na wakacje.

 1. Nocnik z nakładką na toaletę
 2. Lampka nocna w kształcie sowy
 3. Przenośna lampka nocna
 4. Stołek-schodek
 5. Stołek X
 6. Szczoteczka soniczna
 7. Wiaderko-konewka
 8. Termos z lamą
 9. Minilunchbox
 10. Plecak na kółkach


Wybór prezentu na roczek to wielka sztuka. Sztuka trudna, bo 12-miesięczny bobas to już nie niemowlak, ale jeszcze niesamodzielny przedszkolak. Warto więc zdecydować się na profesjonalne doradztwo w tym zakresie i powierzyć wybór praktykom, takim, jak Baby&Travel, którzy od lat testują i opiniują produkty dla dzieci. Stawiając na przemyślane i dedykowane rozwiązania, masz pewność, że Twój prezent ucieszy co najmniej jedno pokolenie użytkowników.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel