Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Gryzak Trio - potrójne ukojenie podczas ząbkowania

2022-03-20
Gryzak Trio - potrójne ukojenie podczas ząbkowania

Ząbkowanie to moment w rozwoju dzieci, którego nie da się przeoczyć. Ból okolicy wyrzynających się ząbków, nadmierne ślinienie się, lecz także zaburzenia snu czy niepokój, to typowe miejscowe objawy towarzyszące procesowi. To również czas, gdy maluszki bardziej, niż kiedykolwiek, potrzebują wsparcia dorosłych, nawet, jeśli nie umieją o nie poprosić. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zatroskanych dorosłych oraz ich rosnących pociech, powstał potrójny gryzak TRIO, innowator i lider wśród kojących zmysły akcesoriów. Dlaczego laureat nagrody Good Design Award 2021 jest szczególny? Przekonajmy się.

Trochę o ząbkowaniu

Przyjmuje się, że okres wyrzynania się zębów mlecznych przypada na 6 - 9 miesiąc życia niemowlęcia. Są to jednak przybliżone wyliczenia, które w przypadku Twojego dziecka mogą wyglądać zupełnie inaczej. Ząbkowanie tak, jak każdy inny etap rozwoju jest sprawą indywidualną, dlatego też nie należy skupiać się na konkretnym przedziale czasowym, lecz na potrzebach maluszka w tym czasie. Jako że rodzice najlepiej znają swoje dziecko, często intuicyjnie stosują metody łagodzenia objawów, opisane w publikacji „Problemy z ząbkowaniem u niemowląt – przegląd sposobów przeciwdziałania dolegliwościom” Katarzyny Miądowicz-Owczarzak:

„Obecnie rodzice mają możliwość ograniczenia nieprzyjemnych objawów miejscowych różnymi metodami, począwszy od masażu dziąseł, poprzez podawanie dziecku gryzaczków, a na stosowaniu maści i preparatów w postaci żelu zawierających środki przeciwbólowe skończywszy. Należy jednak pamiętać, że podawanie dziecku leków przeciwbólowych powinno być zawsze konsultowane ze stomatologiem bądź pediatrą.”.


Dobrze jest więc sięgnąć po sprawdzone, nieinwazyjne sposoby, które zmniejszą przykre dolegliwości maluszka. Wśród nich zaszczytne miejsce zajmuje gryzak. Akcesorium klasyczne, znane od lat, ale które dzięki nowatorskiemu podejściu do designu i technologii (użytych materiałów) może okazać się wielkim odkryciem rodziców. Gryzak TRIO złożony z trzech pierścieni o różnych stopniu twardości, zróżnicowanej fakturze i konsystencji, to coś zupełnie innego na rynku tego typu akcesoriów. Bezpieczny, ekologiczny i odpowiadający na potrzeby psychosensoryczne malucha. Czegóż chcieć więcej?


Przy okazji wdrażania domowych patentów na łagodzenie objawów wyrzynania się zębów, specjaliści zajmujący się zdrowiem maluchów, zalecają rozwagę w ich stosowaniu i przypominają o zachowaniu kilku podstawowych zasad:

„Nie należy dopuszczać do wkładania przez dziecko do ust ostrych lub brudnych przedmiotów, gdyż może to spowodować uszkodzenia mechaniczne błony śluzowej i rozwój zakażenia. U większości ząbkujących pacjentów nieznacznie nasilone objawy miejscowe mogą być łagodzone poprzez wykonywanie masażu dziąseł (np. z wykorzystaniem silikonowej nakładki na palec). Masaż należy wykonywać ostrożnie, ponieważ nabłonek wyściełający jamę ustną niemowlęcia jest cienki, delikatny i wrażliwy na urazy mechaniczne. Poleca się również stosowanie schłodzonych gryzaków, jednak przeciwwskazane jest nadmierne schładzanie lub zamrażanie ich, gdyż bardzo niska temperatura może powodować wystąpienie skurczu naczyń krwionośnych dziąseł.”.

Postaw na niemalowane


Jednym z ważniejszych aspektów, na które warto zwrócić uwagę wybierając gryzak, jest materiał, z którego został wykonany. Odpowiedź na potrzeby ząbkującego malucha to jedno, jednak to, z czego zrobiony jest przedmiot to równie ważna, jak nie najistotniejsza kwestia. Bezpieczeństwo to główne założenie przyświecające twórcom gryzaka TRIO. Wrażliwa jama ustna dziecka ma bezpośredni kontakt z zabawką, zatem skład poszczególnych elementów zawieszonych na pierścieniu nie może budzić najmniejszych wątpliwości. W wyniku licznych badań, konsultacji, uwzględniających oczekiwania rodziców i małego odbiorcy, twórcy TRIO postawili na higieniczny silikon spożywczy i drewno bukowe o unikalnych właściwościach.


Zalet tego naturalnego tworzywa nie da ograniczyć do jednego przymiotu, zatem warte podkreślenia są jego liczne ekologiczne i prozdrowotne atrybuty:

 • posiada naturalne właściwości antybakteryjne, ponieważ powierzchnia odprowadza wilgoć poprzez działanie kapilarne (proces przepływu cieczy przez wąską przestrzeń)
 • to solidne, twarde drewno, które nie pęka i jest w 100% naturalne i niepoddawane obróbce
 • jest wyjątkowo zrównoważone, ponieważ może być uprawiane w lasach odnawialnych i zarządzanych
 • posiada świetną teksturę, którą można podsunąć dziecku w czasie ząbkowania- jest kojące, ciepłe i przyjemne w dotyku
 • jest higieniczne- naukowcy odkryli, że drewno bukowe jest jednym z trzech najlepszych gatunków drewna, które mają najwyższy wskaźnik spadku „miana bakterii”. W badaniu przeprowadzonym przez Kocha i wsp. w 2002 roku, porównującym przeżywalność bakterii na drewnie, plastiku i stali, stwierdzili, że bakterie przetrwały najdłużej na plastiku, a następnie na stali nierdzewnej.

Dlaczego gryzak TRIO jest wyjątkowy?


Róż, szałwia, piwonia, błękit- to oryginalne nazwy kolorów gryzaka TRIO, które zaledwie otwierają listę niezwykłych cech tego silikonowo-drewnianego gryzaka.

Co wyróżnia gryzak TRIO?

 1. Łączy w sobie 3 elementy o różnym stopniu twardości: miękki silikon, silikon i drewno bukowe na jednym poręcznym pierścieniu.
 2. Jest wieloteksturowy, multisensoryczny i przyjemny w dotyku.
 3. Drewno bukowe jest pod wieloma względami unikalne w porównaniu z innymi gatunkami drewna.
 4. Jest higieniczny- można myć ręcznie, w górnym koszu zmywarki, a nawet sterylizować. Należy jedynie pamiętać, by drewniany element nie nasiąkł wodą.
 5. Ma zabawny wzór, który zachęca do zabawy, gryzienia, ściskania

Lekki i poręczny gryzak TRIO dzięki zastosowanym elementom o różnym stopniu twardości, sprawdza się na każdym etapie wyrzynania się zębów. Odpowiada także za stymulację zmysłów: dotyku, wzroku, a nawet słuchu. Drewno bukowe dźwięczy zupełnie inaczej niż plastik. Z kolei silikon doskonale zaspokoi potrzebę rozładowania pierwszych napięć związanych z ząbkowaniem. Dziecko odruchowo wkładając gryzak do buzi, ćwiczy precyzję ruchów, a przy okazji uspokaja się.

„Niezmiernie ważną rolą wszystkich gryzaków zawartych w zestawie jest to, że pomagają maluszkom w tak ciężkim dla nich momencie, jakim jest ząbkowanie. Działają terapeutycznie i wyciszająco. Każdy gryzak ma inny ciężar, twardość i kształt. Ułatwia to zaspokojenie potrzeb dziecka i dostosowanie się do jego wieku. (…) Gryzaczek b.box jest bardzo miły w dotyku. Dzięki temu niemowlę nie będzie miało oporu, żeby go dotknąć i potem wziąć do buzi. Każdy z 3 elementów gryzaka ma wypustki, co daje też możliwość stymulacji rączek i stópek dziecka. Usprawnia to receptory czuciowe i sensomotoryczne dziecka. Ponadto gryzki są w przyjaznych i nieagresywnych kolorach. Nie wywołują u dziecka negatywnych emocji, wręcz przeciwnie- tylko wyciszają. W czasie ząbkowanie jest to niezmiernie ważne.” Justyna Gierosz, logopeda kliniczny


Sięgając po bezpieczny gryzak multisensoryczny, rodzic ma pewność, że pomaga swemu dziecku i wybiera produkt najwyższej jakości, bezpieczny i higieniczny.

Źródła:

 1. „Problemy z ząbkowaniem u niemowląt – przegląd sposobów przeciwdziałania dolegliwościom” Katarzyna Miądowicz-Owczarzak, Klinika Stomatologii Dziecięcej, Katedra Stomatologii Dziecięcej, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 2. „Symptomy ogólne i miejscowe związane z wyrzynaniem zębów mlecznych” Halszka Boguszewska-Gutenbaum, Jadwiga Janicha, Piotr Sobiech, Dorota Olczak-Kowalczyk Zakład Stomatologii Dziecięcej, Warszawski Uniwersytet Medyczny Kierownik Zakładu: prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel