Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Jak wybrać chustę do noszenia dziecka

2019-02-08
Jak wybrać chustę do noszenia dziecka

Chusty do noszenia dzieci cieszą się dużą popularnością, w związku z czym wielu rodziców decyduje się skorzystać z tego rozwiązania i wybrać chustę zamiast tradycyjnego nosidła. Kiedy zapadnie decyzja o dokonaniu zakupu, należy jeszcze wiedzieć, jak wybrać pierwszą chustę tak, by jak najlepiej spełniała ona swoje zadanie.

Duży wybór utrudnia zadanie

Na rynku dostępnych jest wiele różnych chust wykonanych z rozmaitych materiałów, umożliwiających noszenie dziecka na różne sposoby i produkowanych w różnych długościach. W związku z tym można poczuć się zgubionym w sklepie, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie korzystało się z tego rodzaju artykułów. Chusty tkane są ergonomiczne i sprawiają, że dziecko znajduje się w prawidłowej pozycji, w związku z czym są najczęstszym wyborem młodych rodziców.

Jaka chusta będzie najlepsza?

Na to pytanie na ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno ważny jest nie tylko komfort dziecka, ale i rodzica. Warto więc upewnić się, że chustę wykonano z materiału, który będzie dla rodzica przyjemny do noszenia. Musi to być materiał certyfikowany, dzięki czemu można mieć pewność, że jest bezpieczny dla malucha – przede wszystkim, że nie zawiera toksycznych chemicznych substancji czy metali ciężkich. Warto też wybrać materiał nadający się do prania w pralce, dzięki czemu łatwo będzie utrzymać chustę w czystości.

Długość chusty

Chusty dziecięce mogą mieć kilka długości. Na rynku znajdują się te liczące od 2,7 do nawet 8 metrów, a większość z nich ma 70 centymetrów szerokości. Długość chusty powinna być dostosowana do osoby noszącej dziecko, a nie do wieku czy rozmiaru malucha. Jeśli rodzic ma standardowy rozmiar, może bez obaw wybrać większość z chust dostępnych na rynku, które projektowane są tak, by były jak najbardziej uniwersalne. Najbardziej popularne długości chust to 4,2 m dla osób o najmniejszych rozmiarach czyli noszących ubrania XS lub S, 4,6 m długości, czyli produkty dla osób o rozmiarach od M do L, jak również chusty długości 5,2 m dedykowane rodzicom w rozmiarach XL-XXL.

Chusta tkana czy elastyczna?

Najczęstszym wyborem rodziców jest chusta tkana. Wydaje się, że takie rozwiązanie ma najwięcej zalet. Jednocześnie chusty tkane wymagają uprzedniego nauczenia się, w jaki sposób nosić w nich dziecko. Na szczęście do większości z nich dołączane są instrukcje, które mogą znacznie ułatwić to zadanie. Istnieje też druga możliwość – zakup chusty rozciągliwej. Nauczenie się, jak jej używać, powinno przebiegać szybciej. W przypadku rozciągliwych chust dostępna jest tylko jedna długość. Taki produkt warto wybrać, gdy nie ma się dużego doświadczenia w noszeniu dziecka w chuście.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel