Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Odpieluchowanie - wyzwanie dla rodziców

2018-07-25
Odpieluchowanie - wyzwanie dla rodziców

Dawniej odpieluchowanie odbywało się znacznie szybciej ze względu na taką konieczność, która związana była ze stosowaniem tetrowych pieluch. Za wczesnym odpieluchowaniem przemawiały wtedy kwestie higieny oraz wygody - rodzice byli zmuszeni ciągle prać i prasować tetrę. Obecnie podejście do tego tematu nieco się zmieniło. Kiedy więc powinno nastąpić odpieluchowanie?

Oznaki odpieluchowania
Obecnie polecane jest odpieluchowanie w momencie zauważenia sygnałów gotowości, które wysyła dziecko. Wymienić ich można bardzo wiele, ale do najważniejszych należy zwiększenie pojemności pęcherza, w więc coraz dłuższe momenty bycia suchym, świadomość potrzeby wypróżnienia się, a więc sygnalizowania takiej konieczności, a także komunikowanie prostych potrzeb fizjologicznych czy nawet znajomość słownictwa związanego z odpieluchowaniem.
W jakim wieku odpieluchować dziecko?
Zdania co do tej kwestii są podzielone. Według Amerykańskiej Akademii Lekarzy Rodzinnych najlepszy czas to ten między 18 a 30 miesiącem życia. Amerykańska Akademia Pediatryczna wskazuje natomiast na około 2 rok życia, zaś Kanadyjskie Towarzystwo Pediatryczne uważa, że powinno się zacząć, gdy dziecko jest fizjologicznie i psychicznie gotowe. Jedno jest pewne – każde dziecko jest inne, więc nie należy robić nic na siłę.
Najlepiej, by odpieluchowanie odbywało się w momencie, gdy widać, że maluch jest już na nie gotowy.

Pomocny przy odpieluchowaniu będzie timer, który przypomina dziecku o możliwości skorzystania z toalety.


Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel