Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Patenty na kreatywną zabawę od Eatsleepdoodle

2022-05-28
Patenty na kreatywną zabawę od Eatsleepdoodle

Dzień Dziecka jest dla rodziców miłym zwieńczeniem trudu poszukiwań idealnego prezentu- zabawki dla swojej pociechy. Wtedy najczęściej dorośli uzmysławiają sobie, że beztroska i udana zabawa dzieci wymaga pomysłu na podarunek, który pokochają najmłodsi. Marką, która doskonale rozumie potrzebę dziecięcej kreatywności i rosnące wymagania rodziców jest Eatsleepdoodle. To eksperci od nietuzinkowych tekstyliów do samodzielnego kolorowania. Jakie patenty mają Brytyjczycy na artystyczną i edukacyjną zabawę? Sprawdźmy.


Co w stawie piszczy

To żartobliwa wersja związku frazeologicznego „co w trawie piszczy”, nawiązująca do tematyki tkanin stworzonych przez Eatsleepdoodle. Ważki, żaby, ryby- to tylko niektóre ze stworzeń zamieszkujących staw, teraz do pokolorowania na obrusie. Fascynujący ekosystem wód stojących pozwala lepiej zrozumieć cykle życiowe zwierząt i przybliża wiedzę z zakresu przyrody.

Jak kreatywnie użyć obrusu przedstawiającego życie w stawie?

  1. Atrakcja dziecięcej imprezy plenerowej, np. urodzin. Wspólne malowanie to świetny pomysł na integrację zaproszonych gości. Każdy może mieć wkład w niezwykle dzieło, które to następnie warto zaprezentować w pełnej okazałości, przypinając go klamerkami do sznurka na pranie, albo wywiesić w formie makatki w dobrze widocznym miejscu.


  2. Jako forma popołudniowej rozrywki dla dzieci, np. po przedszkolu, szkole lub gdy rodzice są zajęci. To znakomity sposób na nudę, bo powierzchni do pomalowania jest imponująca. Po skończonej zabawie obrus wystarczy wyprać i można używać od początku.

  3. Pomysł na tematyczne i edukacyjne warsztaty dla dzieci. Kolorowanka od Eatsleepdoodle może być świetną opcją zajęć dodatkowych dla maluchów. Przy okazji zaangażowania dzieci w nanoszenie kolorów, można pokusić się o opis cyklu życia żaby i przybliżenie tematyki ekologicznej.Dzień Kobiet przez cały rok

Jedną z flagowych propozycji zabawy od brytyjskiej marki jest kolorowanie bawełnianego obrusu zestawem dedykowanych, spieralnych flamastrów. Nie jest to jednak zwykły obrus, jakich wiele. To tkanina o wymiarach 130 x 85 cm, na której widnieją wizerunki kobiet-bohaterek, które odmieniły losy świata. Dlaczego jest niezwykła? Dlatego, że to zabawa w malowanie, która otwiera na wiele innych, rozwijających aktywności, takich jak:  1. Dyskusja ze starszymi dziećmi dotycząca roli kobiet w historii. To graficzna prezentacja feministycznej wizji dziejów. Poprzez docenienie roli kobiet, autorzy chcieli dodać skrzydeł najmłodszemu pokoleniu twórczyń i dać poczucie wpływu na rzeczywistość.  2. Nauka historii przez kreatywną zabawę. Dzięki walorowi edukacyjnego okazałej kolorowanki przyswajanie wiedzy z zakresu historii będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Warto podkreślić, że obrus to stuprocentowa bawełna, przyjazna środowisku i wielorazowego użytku. To nie bez znaczenia dla dokonującej się na naszych oczach rewolucji światopoglądowej.


  3. Stworzenie pięknej i praktycznej dekoracji. Spieralne obrusy od Eat Sleep Doodle to angażująca kolorowanka, praktyczny obrus i dekoracja na ścianę w jednym. A najlepsze jest to, że za każdym razem istnieje opcja użycia innych kolorów. To możliwość stworzenia czegoś praktycznego, co będzie miało równocześnie walor osobisty.Zdrowie na talerzu

Wiele mówi się o zdrowych nawykach żywieniowych wśród dzieci. To ważne, by dieta maluchów była bogata w warzywa i owoce. Im bardziej kolorowo na talerzu, tym większe urozmaicenie codziennego menu i bogactwo witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Jedną z ciekawych form edukacji na temat właściwej diety jest wypełnianie barwami płóciennej podkładki na stół. Kontury warzyw i owoców znajdujące się na tkaninie z jej obu stron, uświadamiają młodemu człowiekowi, jak szeroki wybór menu ma, decydując się na zdrowe, nieprzetworzone składniki, np. ze swojego ogródka.Czym jeszcze jest bawełniana podkładka pełna konturów roślin jadalnych?

  1. Przyjemną i przystępną formą edukacji prozdrowotnej. Rysunek talerza otoczonego bogactwem warzyw i owoców zaprasza do wypełnienia jego wnętrza własną kompozycją kolorystyczną, nazwania poszczególnych gatunków roślin i wreszcie może do spróbowania ich naprawdę.  2. Sposobem ekspresji twórczej. To dwustronne płótno o wymiarach 47 x 33 cm z dziesięcioma flamastrami w zestawie, które pozwalają na wiele godzin artystycznej aktywności. Po wypraniu przygodę z malowaniem można rozpocząć na nowo.


  3. Pomysłem na spersonalizowany prezent. Tkanina z warzywami i owocami jest idealną opcją na sprawienie przyjemności najbliższej osobie w oryginalny sposób. Zestaw podkładka, mazaki i płócienna torba do schowania dzieła- to okazja do stworzenia niepowtarzalnego podarunku z własnym podpisem, autorskim użyciem barw i możliwością pokolorowania wielokrotnie. Najbliżsi na pewno docenią pomysł i trud wykonania prezentu własnoręcznie.Kolorowych snów!

Bogata wyobraźnia twórców brytyjskiej marki spieralnych tkanin do kolorowania widoczna jest zwłaszcza w serii poszewek na poduszki i kołdry. Podczas malowania, dzieci wypatrzą m.in. rycerzy, smoki, jednorożce i wiele innych, fascynujących postaci z bajek. Na odwrocie poszewki jest nadrukowany rysunek pustej księgi z miejscem do wpisania swojej własnej, magicznej opowieści. Sny na takiej fantazyjnej poduszce z pewnością będą kolorowe!
Producent nietuzinkowych tkanin nie zapomniał również o amatorach większych formatów i umożliwił spersonalizowanie poszewki na kołdrę. Nadrukowane linie, rodem z zeszytu szkolnego lub pamiętnika, zapraszają do spisania własnych myśli, obrazkowego przedstawienia emocji lub zwyczajnego pobazgrania dla relaksu. A najlepsze jest to, że malunki nie brudzą, poszewkę można wyprać i raz jeszcze zabrać się do tworzenia kolejnych stron opowieści. Koleżanki i koledzy z przedszkola lub szkoły z pewnością pozazdroszczą takiej oryginalnej pościeli z autografem najbardziej kreatywnego autora wzorów- Twojego dziecka Kołdra powstała zgodnie z zasadą swobody artystycznej i dopasowywania akcesoriów pod aktualny nastrój małego twórcy, wystrój pokoju, okazję… i to wielokrotnie! Kołdry i poduszki w sam raz na pidżama party lub jako główna atrakcja podczas nocowania przyjaciół.

Zmywalne i reużywalne tkaniny od Eatsleepdoodle to pomysł na spędzenie wolnego czasu w oryginalny i barwny sposób. Interesująca kreska wzorów, edukacyjne zacięcie projektantów i zmyślna opcja wielokrotnego użytku – to inwestycja w angażującą, mądrą rozrywkę, której wyróżnikiem jest kolor i nastawienie na indywidualność małego Twórcy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel