Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Prezentownik na trzecie urodziny. Co kupić, by ucieszyć kilkulatka?

2022-02-23
Prezentownik na trzecie urodziny. Co kupić, by ucieszyć kilkulatka?

Wiersz Ireny Suchorzewskiej pod tytułem „Mam trzy latka” doskonale oddaje wszystko to, czym zajmuje się i co potrafi dziecko, które osiągnęło trzeci rok życia. Zabawa, wchodzenie w relacje z rówieśnikami, doskonalenie samodzielnych czynności. Tak wygląda codzienność dziecka po trzeciej rocznicy urodzin. Dlatego, by dzień jubileuszu należał do udanych, warto postarać się o zakup zabawek uwzględniających te potrzeby i etap rozwoju przedszkolaka. Przychodzimy zatem z pomocą i propozycjami prezentów, które zachwycą trzylatka chłonącego świat wszystkimi zmysłami.

"Mam trzy latka, trzy i pół, brodą sięgam ponad stół"

Wybicie się dziecka na samodzielność następuje właśnie w trzecim roku życia. Wtedy też zbuntowany dotychczas dwulatek, nieco tonuje emocje i przechodzi w tryb uważnego poszukiwacza nowych doświadczeń. Świetnie się do tego nadadzą wszelkie zabawy stolikowe, czyli takie, podczas których dziecko w wygodnej pozycji, przy biurku, własnoręcznie dokonuje rzeczy wielkich. Wśród nich znajdziemy drewniane, kolorowe i nieoczywiste układanki Grimm's. Zostały tak zmyślnie zaprojektowane, by nie narzucać katalogu zastosowań. Elementy zestawów Tęczowa spirala i Mandala błyszcząca mogą posłużyć do nauki liczenia, sortowania czy pogłębiania wiedzy o kolorach. Ćwiczenie sprawności motorycznej, koordynacji ręka-oko, testowanie skupienia i koncentracji- to potrafią piękne i aksamitne w dotyku klocki, uwrażliwiające przy okazji na piękno. Podczas zabaw statycznych, czyli takich, które mają polepszyć zdolności koncentracji uwagi, zaszczytne miejsce zajmują „nawlekanki”, takie, jak np. kolorowe koraliki na drewnianym sznurku i drewniana równoważnia Historie z morza. Siła spokoju i precyzja ruchów zdziałają cuda również podczas składania szkieletu dinozaura. Mali konstruktorzy z dużą wyobraźnią i żyłką kreatywności chętnie sięgną po magnetyczne układanki- mapę świata lub klasyczne „ubieranki”. W klimacie tworzenia pozostają lalki od Grimm’s, składany domek drewniany czy kosz dla lalek, które pozwalają tworzyć własne opowieści i odgrywać scenki naśladujące historie z życia.


Lista prezentów:

 1. Układanka Tęczowa spirala w kole
 2. Układanka z kryształkami Mandala błyszcząca
 3. Koraliki na bawełnianym sznurku
 4. Równoważnia Historie z morza
 5. Szkielet dinozaura do składania
 6. Magnetyczna mapa świata
 7. Magnetyczna układanka „ubieranka”
 8. Laleczka drewniana
 9. Domek dla lalek składany
 10. Kosz dla lalek

"Do przedszkola chodzę z workiem i mam znaczek z muchomorkiem"

Rozpoczęcie przygody z przedszkolem to wielka sprawa, dlatego też wymaga wyjątkowej oprawy. Wśród akcesoriów dla dzieci w wieku przedszkolnym królują worki oraz plecaczki. Przecież gdzieś musi się znaleźć podstawowe wyposażenie dumnego trzylatka w postaci kapci czy ubrań na zmianę. W zależności od upodobań i aktualnych zainteresowań można dobrać prezent, który trafi w gusta małego już całkiem zorganizowanego człowieka. Niesłabnącą popularnością wśród dziewczynek cieszą się tęcze, jednorożce, a także ukochane pupile ze słodkimi pieskami i kotkami na czele, ale także z króliczkami. Chłopcy niezmiennie gustują w autach, zwierzętach, kosmosie oraz w zabawnych „buźkach”. Taki worek, tornister czy plecak to także doskonale akcesorium podróżne, które pomieści lunchbox, bidon, ale i ukochaną zabawkę, czy skarb z wyprawy.


Lista prezentów:

 1. Plecak w pieski
 2. Plecak-worek z uszami królika
 3. Plecak biedronka
 4. Plecak-worek w jednorożca
 5. Plecak-worek w tęczę z jednorożcem
 6. Plecak w autka
 7. Plecak-walizka z wiewiórką
 8. Plecak-worek z uśmiechem
 9. Tornister z lwem
 10. Plecak astronauta

"Zjadam wszystko z talerzyka, tańczę, kiedy gra muzyka"

Każdy trzylatek będzie miał niejedną okazję, by przy stole móc pochwalić się nowo nabytą i stale doskonaloną umiejętnością samodzielnego jedzenia i posługiwania się sztućcami. To nie lada sztuka, bowiem zawsze coś ciekawego odrywa malca od posiłku i trzeba wielkiej wprawy, by zjeść sprawnie, czysto i w niebylejakim stylu. W podróży, w przedszkolu, ale także na spacerze pomogą tę sytuację opanować akcesoria do jedzenia i picia dla trzylatków. Prezent na urodziny w postaci lunchboxa, termosu lub bidonu zawsze będzie trafiony, ponieważ zazwyczaj dzieci zużywają ich sporo, a rynek oferuje tak wiele wzorów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak wybrać mądrze i postawić nie tylko na oryginalny design, ale również na doświadczenie i innowacyjność, tak jak to ma miejsce w przypadku firm b.box, BBLÜV czy Rex London.


Lista prezentów:

 1. Mini lunchbox w kolorze truskawkowym
 2. Mini lunchbox w kolorze niebieskim
 3. Termos na jedzenie z widelczykiem granatowo-różowy
 4. Termos na jedzenie z widelczykiem niebiesko-szary
 5. Termos na jedzeniem z sową
 6. Termos na jedzenie z jeżem
 7. Butelka na wodę z radosnymi wzorami
 8. Butelka na wodę w kaktusy
 9. Termos z króliczkiem
 10. Termobutelka z motywem kosmosu

Kolejne wersy do znanego wszystkim wiersza z pewnością dopisze życie. Trzylatek, którego chcemy obdarować, będzie eksperymentował, pytał i doświadczał bogatej palety emocji, więc nie zdziwmy się, kiedy nasz prezent zostanie poddany testowi w całkiem nietypowych okolicznościach. Ale to naszym zadaniem jest stymulować rozwój, dbać o bezpieczeństwo i towarzyszyć maluchowi, dlatego bardziej niż na spontaniczność, warto postawić na rady specjalistów w dziedzinie akcesoriów dla dzieci.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel