Darmowa dostawa od 249,00 PLN
2021-03-16

Prezenty Rex London od wielkanocnego zajączka

PREZENTY NA ZAJĄCZKA

Czy w Waszych domach zajączek to taki wielkanocny Mikołaj czy raczej niekoniecznie? Sprawa wcale nie jest oczywista! Prezenty na Wielkanoc jedni z nas dają, bo inni dają. Drudzy dają, bo sami w dzieciństwie dostawali. Trzeci, nie dają, bo uznają, że to kolejny komercyjny zwyczaj, który do nas zza Oceanu przywędrował. W sumie racji nie mają, co udowodnią im z ochotą mieszkańcy Zachodniej Polski, którzy dzięki swej historii dobrze zwyczaj ten znają, podobnie jak mieszkańcy Niemiec i Europy Zachodniej. Polska Centrala i Wschodnia faktycznie tradycji obdarowywania dzieci prezentami z okazji świąt Wielkiej Nocy z dziada pradziada nie kultywowała. Dziś wie o niej każdy, jak kraj długi i szeroki, ale z całą pewnością nie każdy jej hołduje. Nie chcemy tu jednak toczyć dysputy o tym czy to dobrze czy to źle. Każdy robi jak czuje a my jedynie chcemy podsunąć wszystkim potencjalnym Zajączkom ciekawe pomysły na podarki i wspólną zabawę.

Bo wiecie, w tym obdarowywaniu dzieci w Wielką Niedzielę co do zasady nie chodzi o wyszukane prezenty. Tu najważniejsza jest wspólna zabawa. Energia i radość, którą wnoszą ze sobą do domu dzieci szukające pisanek i niespodzianek wydaje się idealnie wkomponowywać w wyjątkowość Wielkiejnocy. Daje również okazję by wyrwać dorosłych z „tradycyjnego” świątecznego zabiegania i skupienia na kwestiach techniczno-materialnych. Na tym czy babka się udała, czy pisanki wystarczająco ładne, okna lśniące a obrus wykrochmalony. Chociażby dlatego warto zorganizować dzieciom polowanie na pisanki nawet jak nie mamy przydomowego ogródka. Na pewno wymyślimy w domu kilka miejsc, w których zajączek ukryje czekoladowe jajka lub inne łakocie. A jeżeli nie chcemy zbyt wielu słodkości sięgnijmy po drobne upominki i to najlepiej takie, które dadzą pretekst do wspólnej zabawy nie tylko dzieci, ale również dzieci z rodzicami, dziadkami i wszystkimi bliskim zgromadzonymi przy świątecznym stole.

Pomysły na prezent od zajączka dla dziecka

To mogą być naprawdę drobiazgi. W zasadzie najlepiej by były to drobiazgi, które można dla uatrakcyjnienia pochować w domu lub ogrodzie i urządzić dzieciom podchody, zabawę w ciepło zimno czy inną, która zmotywuje do aktywności. U nas znajdziecie wiele, wiele możliwości. Poniżej dosłownie tylko garść propozycji od Rex London:

Upominki od zajączka do zabawy na dworze:

Wielkanocne niespodzianki dla małych graczy:

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel