Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Rozwój dziecka a zabawki. Na które produkty warto postawić?

2020-06-19
Rozwój dziecka a zabawki. Na które produkty warto postawić?
Rozwój dziecka a zabawki. Na jakie produkty warto postawić?  

Każdy rodzic chce, by jego dziecko rozwijało się zdrowo i szybko. Sposób spędzania czasu przez malucha ma w tym wypadku bardzo istotną rolę, gdyż wpływa na jego zdolności czy zainteresowania. Jakie więc kupić zabawki w trosce o rozwój dziecka?


Spis treści:
  1. Pomyśl o zabawkach z drewna
  2. Rozwój kreatywności dziecka
  3. Czas na zabawki sensoryczne

Pomyśl o zabawkach z drewna

Dzieci zwracają uwagę na szczegóły, dlatego bardzo istotny jest kształt, materiał i ogólne wrażenia z trzymania danej zabawki czy układania jej. Dobrym pomysłem są więc wysokiej jakości zabawki drewniane. Cieszą one swoim wyglądem, pobudzają wyobraźnie dziecka i są bardzo przyjemne w dotyku. Dzieci korzystając z takich zabawek, poprawiają swoją precyzję ruchów, ogólną motorykę i łączą zabawę z samorozwojem. Przykładem takiej fantastycznej zabawki drewnianej jest kolorowa tęcza Grimm’s. Wysokiej jakości zaproponowane drewno, na którym widoczne są charakterystyczne sęki, tworzy kolorową tęczę, która zachwyca, pobudza do rozmyślań i fantazji. To, co powstanie z kawałków drewna zależy głównie od malucha, jego pomysłowości i zdolności. Podczas zabawy dzieci turlają, przekładają czy układają poszczególne elementy, przez co jest to świetny trening manualny. Dzieci koncentrują się na tych aksamitnych w dotyku kawałkach, które angażują praktycznie każdy zmysł dziecka. 
W podobny sposób działają klocki drewniane monety tęczowe. Dzięki takim krążkom pociechy uczą się rozpoznawać kolory, tworzą wzory, układając je w wyobrażony przez siebie sposób. Poprawia się sprawność dłoni i paluszków, a także  koordynacja między ręką a okiem. Kolorowe klocki można wykorzystać do nauki kolorów czy liczenia. Można wypróbować inne zabawki Grimm’s, które na pewno będą idealnym prezentem dla oczka w głowie.    

Rozwój kreatywności dziecka

Dobór odpowiedniej zabawki jest bardzo istotny, bo chcemy przecież kupić prezent, który zaciekawi dziecko i nie będzie po 10 minutach odstawiony w kąt. Dlatego wybawieniem są zabawki kreatywne, które niewątpliwie mogą wiązać się z zainteresowaniami pociechy. Dziewczynki bardzo lubią szyć, dlatego warto pomyśleć o prezencie, który umożliwi to i odpowiednio rozwinie zdolności. Przykładem jest Lew Charlie Uszyj to sam, czyli zestaw w którego skład wchodzą szpilki, igły, nitki czy nożyczki i dzięki pracy i zapałowi stanie się przepięknym lwem!
Zabawki kreatywną pozwolą na rozwinięcie skrzydeł, poprawę konkretnych zdolności i co najważniejsze - fajną zabawę przez długi czas! Bardzo popularne są na przykład magnetyczne układanki jak Mapa świata Apli Kids. Dzięki takiej układance pociecha porządkuje swoją wiedzę geograficzną,  poznaje budynki czy pomniki przyrody. Popularne są także wszelkie zestawy “zrób to sam”. Nasza pociecha otrzymuje zabawkę, ale… musi sobie ją sama zrobić z otrzymanych elementów. Dziecko skupia się, myśli nad rozwiązaniem i poskładaniem poszczególnych części, a na koniec otrzymuje fantastyczną zabawkę czy dekorację do pokoju. Jeśli chodzi o takie propozycje do złożenia, to wartym uwagi jest Samochód Retro.  Można pomyśleć również o ciekawych kolorowankach, fantastycznych łamigłówkach czy zestawach do tworzenia biżuterii.  

Czas na zabawki sensoryczne

Takie zabawki łączą się z ciągłym odkrywaniem. Dziecko sięga po nie, bo chce odkryć tajemnice, dowiedzieć się czegoś więcej, lepiej poznać czy doświadczyć czegoś nowego. Zabawki sensoryczne dostarczają konkretnych bodźców wzrokowych, słuchowych czy dotykowych. Oczywiście najważniejszy jest odpowiedni dobór takiej zabawki, bo przecież dziecko w każdym wieku potrzebuje innego i inaczej przeżywa otrzymane bodźce. Musimy pomyśleć czy taki prezent jest ciekawy tylko dla nas, czy też dla naszego malucha.
Zabawki sensoryczne cechuje fantastyczne wykonanie - są aksamitne w dotyku, karmią pięknymi barwami i zaskakują ciekawymi rozwiązaniami. Zabawka sensoryczna ptaszek od Dolce nada się i do domu, jako przyjaciel, który będzie zawsze przy łóżeczku czy w na spacerze, w podróży. Wiele różnych kształtów i kolorów działają na dziecko jak magnes. Każdy element można inaczej chwycić, pociągnąć, dostarcza innych bodźców. Ta zabawka to połączenie przytulanki i gryzaka, który dodatkowo wydaje dźwięki, dzięki kuleczkom umieszczonym w brzuszku. W podobny sposób zadziała na zabawka sensoryczna Lama. Dziecko na jej widok aż chce się z nią pobawić, przytulić, przenosić, pokazać reszcie domowników. Zabawka wydaje różne dźwięki, stymulując słuch i dostarcza wrażeń dotykowych dzięki przyjemnemu materiałowi i różnym kształtom. Cieszy też wzrok swoimi fantastycznymi barwami.    


Dobierając zabawkę dla dziecka, staraj się wybrać taką, która w maksymalny sposób zaangażuje dziecko. Ciekawe rozwiązania potrafią skupić uwagę na wiele godzin, co wpłynie na uspokojenie i ukojenie dziecka, a rodzicom zagwarantuje trochę czasu dla siebie. Zwróć uwagę na kształt, materiał, barwy, gdyż to wszystko ma wpływ na ogólny odbiór danej zabawki. Jeśli dziecko jest trochę starcze, pomyśl o jego zainteresowaniach czy odkrytych zdolnościach i pomóż mu je rozwijać, kupując kolorowanki czy zabawki do zrobienia własnoręcznego. Rozwój Twojego dziecka jest głównie w Twoich rękach!  
   
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel