Darmowa dostawa od 249,00 PLN
2019-07-12

Stalowe butelki i termobutelki - fakty i mity

Wielu z Was zastanawia się nad zakupem wielorazowej butelki, która będzie wytrzymała i bezpieczna jednocześnie. Na rynku mamy olbrzymi wybór butelek i termobutelek, ale dzisiaj chcielibyśmy skupić się na butelkach i termobutelkach stalowych. Na przykładzie termobutelek i butelek Pura Kiki odpowiadamy na wszelkie pytania, które czasami nam zadajecie przed zakupem tej butelki i rozwiewamy wątpliwości.

Mit: Szkło jest bezpieczniejsze niż stal nierdzewna.

Pura odpowiada: Pura jest producentem najbezpieczniejszych butelek na świecie. W 100% nietoksyczne i pozbawione tworzyw sztucznych - Pura oferuje jedyną na świecie butelkę, która uzyskała certyfikat nietoksyczności niezależnej organizacji non-profit MADESAFE.ORG.  Proces certyfikacji polega na badaniu produktu pod kątem występowania ponad 80 000 chemikaliów, takich jak toksyny wpływające na rozwój i zachowanie dziecka, związki rakotwórcze, metale ciężkie, lotne związki organiczne itp. Niezależne badania dowiodły, że tworzywa sztuczne mogą wydzielać toksyny mające związek z różnymi rodzajami nowotworów i zaburzeniami w rozwoju dziecka. Po co ryzykować i używać elementów z tworzyw sztucznych, jeśli Pura oferuje opcję w 100% pozbawioną plastiku, z certyfikatem nietoksyczności?

Stal nierdzewna klasy spożywczej to pewnik

Pura odpowiada:  Stal A2 (#304) jest wykorzystywana do produkcji wysokiej jakości przyborów kuchennych, sztućców; przy pasteryzowaniu mleka, warzeniu piwa; w chirurgii i wielu innych miejscach. Nic nie przedostaje się z i nie wnika do butelek Pura, czego dowiódł test MADESAFE. Nie można tego samego powiedzieć o szklanych butelkach z plastikowymi zakrętkami.

Stal wygina się?

Pura odpowiada: Nawet jeśli stalowa butelka zostanie lekko wgnieciona, można jej w dalszym ciągu używać.

Stal eliminuje wpływ promieni UV na mleko i inne napoje

Pura odpowiada:  Dowiedziono, że ultrafiolet (UV) negatywnie wpływa na mleko (wyniki badań można łatwo znaleźć w Internecie). Szklane butelki przepuszczają promieniowanie, podczas gdy stal nierdzewna blokuje je całkowicie. Mamy nadzieję, że te fakty skłonią Was do zgłębienia tematu na własną rękę. Wierzymy, że dojdziecie do takich samych wniosków. Szkło to doskonały materiał, ale stal nierdzewna jest najlepszym wyborem w przypadku butelek dla dzieci i dorosłych.

Mit: Mleko, sok lub woda mogą smakować „metalicznie”.

Pura odpowiada:  Czy mleko pasteryzowane, piwo, gotowany makaron lub cokolwiek jedzonego przy pomocy sztućców smakuje metalicznie? Oczywiście, że nie. Wszystkie butelki Pura są produkowane z wysokiej jakości stali nierdzewnej A2 (#304) klasy spożywczej – tej samej, którą stosuje się przy pasteryzowaniu mleka, warzeniu piwa, czy do produkcji przyborów kuchennych i sztućców. Obawa przed metalicznym smakiem bierze się z butelek aluminiowych, nie stalowych. Nic nie przedostaje się z i nie wnika do stali A2, dlatego nikt nie narzeka na smak mleka lub jedzenia ugotowanego w stalowym garnku. Obawa: Stal może ulec wgnieceniu. Pura odpowiada: Każdy upadek, który dla butelki stalowej skończy się delikatnym wgnieceniem, będzie katastrofą dla butelki szklanej lub plastikowej. Co więcej, udzielamy wieczystej gwarancji na nasze produkty ze stali nierdzewnej. Butelki Pura pozostają funkcjonalne najdłużej ze wszystkich dostępnych na rynku – i dajemy na to najlepszą gwarancję w branży.

Mit: Butelki z pojedynczą ścianką robią się zbyt gorące.

Pura odpowiada:  szklane i plastikowe butelki również mają pojedyncze ścianki i dzięki fizyce wiemy, że przekazują dokładnie tyle samo ciepła co butelki stalowe – jednakże nieco wolniej. Jeśli napój rozgrzewa butelkę do tego stopnia, że nie można jej dotknąć, z całą pewnością jest zbyt gorący, by podać go dziecku nie ryzykując poparzenia. Z tego powodu stal nierdzewna jest LEPSZA – opiekunowie mogą natychmiastowo sprawdzić temperaturę zawartości dotykając butelki, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo. Dodatkowo, stal można łatwo rozgrzać używając gorącej wody. Osobom chcącym utrzymać temperaturę napoju przez długi czas (do 8 godzin), oferujemy także butelki w wersji termicznej. 

Mit: Stal nierdzewna ulega korozji. 

Pura odpowiada:  Nasze stalowe butelki nie rdzewieją, ale może zdarzyć się, że zanieczyszczenie powierzchni spowoduje odbarwienie. W ponad 95% przypadków można je zlikwidować czyszcząc butelkę szorstką gąbką lub szmatką (nie należy używać metalowych skrobaczek). Pura używa stali nierdzewnej A2 (#304) – jest to materiał stosowany również przy pasteryzowaniu mleka, warzeniu piwa, czy do produkcji przyborów kuchennych i sztućców. Stal tej klasy nie wydziela niczego, jak również nie pochłania smaków. Pura oferuje jedyne na świecie butelki w 100% pozbawione tworzyw sztucznych. Badania dowiodły, że wszystkie tworzywa sztuczne mogą wydzielać substancje chemiczne powiązane z aktywnością estrogenną. Dzięki połączeniu stali nierdzewnej A2, silikonu medycznego i całkowitym braku plastiku, butelki Pura są najbezpieczniejsze na rynku!

Mit: Butelki Pura są zbyt drogie.

Pura odpowiada: Funkcjonalność „butelka, która rośnie razem z dzieckiem” oraz wyjątkowa wytrzymałość pozwalają na stosowanie jednej butelki od okresu niemowlęcego do wieku szkolnego – a nawet później, dzięki końcówce Big Mouth™ Sport Top. Zupełnie inaczej jest w przypadku „tradycyjnych” produktów, gdy na każdy etap rozwoju dziecka musimy zakupić nowy zestaw butelek. Oferujemy wieczystą gwarancję na elementy ze stali nierdzewnej, więc możecie mieć pewność, że butelki są wytrzymałe. W związku z tym produkty Pura kosztują w rzeczywistości ułamek tego, co butelki szklane lub plastikowe. Widać to również na przykładzie sukcesu marki na obszarach, gdzie cena ma znaczenie – w Wenezueli, Chile, Brazylii, Meksyku, Malezji, Indonezji, na Filipinach itp.


stalowa butelka, stalowa termobutelka, butelka zero waste
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel