Darmowa dostawa od 249,00 PLN

TOP 5 wielorazowych butelek zero waste

2018-08-10
TOP 5 wielorazowych butelek zero waste

Szukasz butelki dla dziecka, która będzie bezpieczna, trwała, ładna i funkcjonalna. Rynek oferuje Ci wybór w zasadzie nieograniczony. Co więcej, delikatnie sugeruje, że co miesiąc powinieneś kupować nową (w końcu dziecko dynamicznie rośnie) i najlepiej do każdego napoju inną.

Spis treści:
  1. Kilka podstawowych reguł
  2. Butelka, która rośnie razem z dzieckiem czyli Pura Kiki
  3. Wykonana ze stali nierdzewnej butelka Penny Scallan
  4. Innowacyjna szklana butelka drinkadeux™
  5. Uniwersalna termobutelka Zoli
  6. Lekka butelka Sistema

Kilka podstawowych reguł


Ty jednak już wiesz, że to nie tak i wymyśliłeś sobie, że czas najwyższy mniej impulsywnie podchodzić do zakupów. Ba, masz w planach sukcesywnie wprowadzać w swój prywatny świat nieco z zyskującej na popularności filozofii "zero waste". Jak w takich okolicznościach przyrody kupić butelkę dla dziecka.

Zacznij od uwzględnienia kilku reguł:
  • kupuj produkty, przy których produkcji dbano o środowisko oraz takie, które nie generuję zanieczyszczeń i odpadów,
  • kupuj tylko to, co naprawdę niezbędne,
  • kupuj produkty wielorazowe, które można wykorzystywać długo i na wiele sposobów,
  • kupuj produkty, które będzie można przetworzyć Tak, takie zakupy nie odbędą się błyskawicznie.
Będzie trzeba nie tylko obejrzeć butelkę ale i poczytać z czego jest zrobiona, czy podlega recyklingowi i czy firma ją produkująca dba o środowisko. Na szczęście jest internet a w nim podpowiedzi takie jak ta.

Butelka, która rośnie razem z dzieckiem czyli Pura Kiki

Najlepszym zakupem jakiego możesz dokonać jest butelka, które będzie rosła wraz z dzieckiem towarzysząc mu przynajmniej przez kilka lat życia a najlepiej znacznie znacznie dłużej. Dokładnie takim rozwiązaniem są termobutelki PURA KIKI. Marce od początku istnienia przyświeca jedna zasada "Jedno życie, jedna butelka." I zgodnie z nią stworzyli bazową butelkę, którą można sukcesywnie doposażyć dokupując różne rodzaje ustników: niekapek, słomkę lub ustnik sportowy także dla dorosłych. Co więcej, wszystkie akcesoria PURA nie zawierają plastiku bazując na aseptycznej stali nierdzewnej i medycznym silikonie. To nie tylko rozwiązanie zdrowe i bezpieczne, ale także bardzo trwałe i gdy już po latach nikt nie będzie chciał z bidonu pić będzie można użyć stalowej butelki z szerokim wlewem jako pojemnika do przechowywania lub kubka na ołówki.

Wykonana ze stali nierdzewnej butelka Penny Scallan

Ze stali nierdzewnej produkuje swe bidony również marka PENNY SCALLAN. Jeżeli nie potrzebujesz butelki ze smoczkiem i ustnikiem niekapkiem bo Twoje dziecko ten etap ma już za sobą produkty tej marki są dobrym wyborem. Wysoka jakość, trwałość i design, z którego dziecko szybko nie wyrośnie.

Innowacyjna szklana butelka drinkadeux™

Kolejnym dobrym wyborem są butelki szklane np. marki drinkadeux™. Mleko woda soki i inne napoje w żaden sposób nie wpływają na ich stan a i same nie zmieniają smaku i zapachu w kontakcie ze szkłem (czego nie można powiedzieć o butelkach plastikowych). Szkło jest zdrowsze i trwalsze przy normalnym użytkowaniu od plastiku, będzie więc długo służyło. Podobnie jak w przypadku butelek ze stali nierdzewnej i tu kreatywny rodzic znajdzie alternatywne zastosowanie dla butelki, z której dziecko "wyrosło", nie generując tym samym zbędnych śmieci.

Uniwersalna termobutelka Zoli

Dużą troskę o środowisko na etapie produkcji przejawia także marka ZOLI. W jej ofercie znajdziesz kolorowe uniwersalne termobutelki, które doskonale sprawdzą się przez cały rok zarówno do zimnych jak i ciepłych napojów, nie musisz więc kupować kilku produktów. Firma minimalizuje użycie plastiku i papieru co przekłada się na zmniejszenie ilości śmieci powstających przy jej zakupie i użytkowaniu.

Lekka butelka Sistema

Na koniec butelka Sistema, która do złudzenia przypomina butelkę szklaną. To opcja dla tych którzy nie są przekonani do stali nierdzewnej i potrzebują czegoś lżejszego niż szkło. Wykonana jest z bardzo mocnego tworzywa – tritanu co wydłuża jej żywotność. Tritan nie wchodzi w reakcje ze związkami organicznymi, nie szkodzą mu promienie słoneczne, nie rozwijają się na nim drobnoustroje, nie chłonie zapachów. Zawsze będzie dużo lepszym rozwiązaniem od zakupu picia w butelce PET.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel