Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Tritanowy bidon ze słomką b.box nagrodzony na European Product Design Award

2019-12-11
Tritanowy bidon ze słomką b.box nagrodzony na European Product Design Award

Bidon otrzymał prestiżową drugą (srebrną) nagrodę w aż trzech kategoriach: Produkt dziecięcy, Produkt dla niemowlaków i Żywienie. Zdobył uznanie jury za unikalny trójkątny kształt, ułożoną pod kątem słomkę pozwalającą wypić napój aż do ostatniej kropli, wygodny przycisk do otwierania, a także praktyczny duży uchwyt do przenoszenia. Bidon zaprojektował profesjonalny zespół designerski w składzie Lisa Edlund Tjernberg, Sylvain Amatoury i Victor Toh pod wodzą Miroslava Egorova.  


Prestiżowa nagroda i konkurs European Product Design Award powstały w celu uznania starań utalentowanych międzynarodowych projektantów produktów, którzy dążą do poprawy różnych dziedzin naszego codziennego życia. Wszystko dzięki praktycznym, uniwersalnym i przemyślanym efektom swojej pracy. Jurorzy premiują kreatywność i otwarty umysł, które są przecież kluczowe we wszelkiej twórczej pracy - także designerskiej.  

Finał ostatniej edycji konkursu wraz z galą zostały zorganizowane w listopadzie br. w klubie Brody Studios w Budapeszcie. Przyznano wtedy nagrody w wielu różnych kategoriach, takich jak katering, społeczny użytek, edukacja, flora i fauna, iluminacja, artykuły użytku domowego, zabawki czy wreszcie produkty dziecięce. I w tej ostatniej australijska marka b.box zdecydowanie zdystansowała ogromną większość konkurencji. 

Przeczytaj też: Termos na jedzenie b.box z nagrodą European Product Design Award

Tritanowy bidon ze słomką otrzymał srebrną nagrodę w kategoriach Produkt dziecięcy, Produkt dla niemowlaków i Żywienie. Organizatorzy konkursu uznali, że zdefiniował on na nowo picie dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat. Pochwalono producenta za zastosowanie mnóstwa nowatorskich ulepszeń w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Najważniejszą z nich jest wykorzystanie dużego i wygodnego przycisku do otwierania oraz zamykania butelki – poradzi sobie z nią bez pomocy dorosłego każdy mały użytkownik. Następną unikatową cechą jest blokada na pokrywce, zapobiegająca samoczynnemu zamknięciu i przytrzaśnięciu małych rączek. 

Zobacz także: Termos b.box zwycięzcą konkursu Good Design Australia 

Natomiast niecieknąca i odchylona pod kątem słomka wykorzystuje ciśnienie tworzone przez pijące dziecko do otwarcia zaworu w sposób zbliżony do ssania w trakcie naturalnego karmienia. Bidon może się też pochwalić wygodnym uchwytem, ułatwiającym noszenie w dłoni. Z kolei wyjmowaną słomkę łatwo jest czyścić. Podkreślmy w tym miejscu, że tritanowy bidon ze słomką od marki b.box zwyciężył również "na swoim podwórku", czyli w tegorocznej edycji konkursu Good Design Australia w kategoriach produkt/lifestyle.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel