Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Zabawki Grimm's i Dolce na łamach magazynu Claudia

2018-09-10
Zabawki Grimm's i Dolce na łamach magazynu ClaudiaKonkurs Zabawka Roku to najbardziej prestiżowy konkurs w Polsce. Dzięki niemu zabawki zdobywają znak jakości, który pomaga rodzicom wybrać mądre i bezpieczne zabawki, stymulujące rozwój ich dzieci. To także wywołanie społecznej dyskusji o znaczeniu zabawy w życiu dziecka. Dlatego cieszy nas, kiedy czołowe media piszą o naszych zabawkach :)

Od pierwszych dni życia malec odbiera świat wszystkimi zmysłami, uczy się go, poznaje. Głównie poprzez zabawę. Rolą rodziców jest zadbanie o to, by rozwój dziecka przebiegał harmonijnie.

Od początku niemowlak odbiera świat siedmioma zmysłami: wzrokiem, słuchem, smakiem, węchem, dotykiem oraz zmysłem przedsionkowym i proprioceptywnym. Wysysłają mu one miliony informacji, a mózg musi je posortować, wybrać priorytety i wydać dyspozycje do różnych miejsc ciała, aby odpowiednio zareagowało. Ten mechanizm nazywa się integracją sensoryczną. Jeśli wszystko działa sprawnie, to malec rozwija się prawidłowo.

Zadaniem opiekunów jest stworzenie bezpiecznego środowiska, by maluch zgodnie z własnym, indywidualnym tempem osiągał kolejne umiejętności (zwane też kamieniami milowymi, np. siedzenie, trzymanie łyżeczki, chodzenie itp.). Pomagają w tym zabawki sensoryczne i progresywne.

Zabawa ma znaczenie

Na początku malec chce być przede wszystkim tulony i bujany, poczuć się jak w brzuchu mamy. Nic nie zastąpi rąk rodziców, ale bujane foteliki także się sprawdzą. Najlepiej wybierać te bez wibracji lub z tej opcji korzystać w bardzo umiarkowany sposób. Z kolei zabawki szumiące, emitujące tzw. biały szum zbliżony do dźwięków, jakie dziecko słyszy pływając w wodach płodowych, z pewnością ułatwią zasypianie.

zabawki sensoryczne zabawki progresywne

Kiedy malec skończy sześć miesięcy, chętnie będzie eksperymentował z nowymi grzechotkami, np. z wypustkami czy zimnymi i ciepłymi gryzakami w czasie ząbkowania. Gdy osiągnie etap siedzenia, w rozwoju pomogą mu układanki, klocki, mięciutkie pluszaki czy książeczki wykonane z materiałów o różnych fakturach.

Zobacz też: Tęcza Grimm's

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel