Darmowa dostawa od 249,00 PLN
2019-10-08

Zabawki sensoryczne Dolce i STEM. W czym tkwi sekret ich dobrodziejstw?

Zabawki Dolce są tworzone zgodnie z zasadami programu nauczania STEM. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się inicjatywa, rozwijana w wiodących szkołach wyższych Ameryki Północnej i Europy, której celem jest zapewnienie dzieciom najlepszego możliwego startu w życie. To nowoczesna polityka edukacyjna i wybór programów nauczania w szkołach, mający na celu zwiększenia konkurencyjności w zakresie rozwoju nauki i technologii. Ma to między innymi wpływ na rozwój siły roboczej, kwestie bezpieczeństwa narodowego i politykę imigracyjną w wielu krajach. 

STEM to akronim słów "Science, Technology, Engineering, Mathematics" (nauka, technologia, inżynieria, matematyka). Eksperci od edukacji są zgodni, że to te dziedziny rozwijają się najszybciej i w ciągu najbliższych 20 lat powstanie ponad milion nowych stanowisk dla osób wykwalifikowanych w tych kierunkach. W związku z tym, rządy państw na całym świecie wspierają inicjatywy wprowadzające nauczanie w systemie STEM od najmłodszych lat.

Zobacz też: Wyprawka dla noworodka. Co i jak?

Dlaczego zabawki Dolce?

Zgodnie z teorią edukacji przyświecającą Dolce, największy rozwój umiejętności poznawczych w młodym wieku następuje poprzez zabawę. Nie jest tajemnicą, że zaangażowanie jest bezpośrednio związane z zainteresowaniem obiektem - zatem im coś jest bardziej atrakcyjne i zajmujące, tym bardziej dziecko jest zaangażowane.

Firmy produkujące zabawki i środki masowej komunikacji były ostro krytykowane przez ostatnie kilkadziesiąt lat z powodu silnego angażowania odbiorców, nie oferując przy tym żadnego wartościowego, edukującego przekazu. Nieskomplikowane programy telewizyjne i zabawki, które angażują poprzez błyskające światełka, banalne żarty i natychmiastowe nagradzanie nie wspomagają rozwoju funkcji poznawczych w kluczowym wieku dziecka. Dolce stara się zmienić ten stan rzeczy, dostarczając szeroki wybór produktów, które nie tylko zajmą dzieci, ale jednocześnie pomogą im w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

Czytaj również: Grimm's marką, która pomaga celebrować rodzinne tradycje 

Nauka poprzez zabawę

Dzięki połączeniu teorii edukacji STEM i najnowszej technologii, Dolce stworzyło nową linię zabawek, których korzystny wpływ na rozwój funkcji poznawczych u dzieci został naukowo udowodniony. Wesoło bawiąc się produktami Dolce, dzieci doświadczają kluczowego procesu zdobywania wiedzy, w ogóle nie zdając sobie z tego sprawy. Postrzeganie kolorów, funkcje motoryczne, rozwój lingwistyczny, posługiwanie się zegarkiem czy podstawowe umiejętności liczenia to tylko niektóre z wielu korzyści, płynących z zabawy produktami Dolce.

Edukacja może być trudnym tematem, który czasem zniechęca dzieci i powoduje spadek zaangażowania. Fenomen zabawek Dolce to niesamowita atrakcyjność, która przyciąga i zajmuje najmłodszych. Aspekt uczenia się przychodzi samoczynnie jako efekt uboczny zaangażowania w wesołą zabawę.
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel