Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Zmieniamy się na zielono!

2020-05-26
Zmieniamy się na zielono!

Otaczający nas świat to najcudowniejszy plac zabaw jaki możemy zaproponować naszym dzieciom już od pierwszych chwil ich życia. Sensoryczny, tętniący życiem, zachęcający do eksploracji i doświadczania. Przepełniony zapachami, barwami, dźwiękami.

Od lat staramy się dostarczyć Wam produkty, dzięki którym będziecie mogli z entuzjazmem wyruszyć ze swymi pociechami na jego podbój, nie troszcząc się zanadto o tak przyziemne kwestie jak funkcjonalny i praktyczny ekwipunek.

To jednak nie wszystko. Zdając sobie sprawę z tego w jak zastraszającym tempie otaczająca nas przyroda ulega degradacji, krok po kroku staramy się zredukować negatywny wpływ jaki na środowisko wywiera prowadzenie działalności gospodarczej.

WPROWADZILIŚMY:

 kartonowe paczki - karton nie tylko podlega recyklingowi, ale także z powodzeniem może zostać wykorzystany ponownie. Poza tym, takie pudełko to jedna z najbardziej kreatywnych zabawek wszechczasów i idealnie wpisuje się w pojęcia less waste i reuse;

 EKOwypełnienia – w naszych paczkach znajdziesz jedynie papierowe, kartonowe wypełnienia nadające się do recyklingu;

 ZERO „powietrza” w paczkach – staramy się tak pakować zamówienia by ograniczyć pustą przestrzeń a tym samym konieczność użycia wypełnienia;

 papierowe taśmy - stosujemy je zamiast plastikowych;

 minimalizujemy drukowanie dokumentów – papierowe wersje wszystkiego co możemy mieć w wersji elektronicznej redukujemy do niezbędnego minimum i do tego samego zachęcamy naszych klientów zarówno detalicznych jak i hurtowych;

 zużycie energii – cała nasz Ekipa pilnuje by wyłączać wszystko co nie musi być w danej chwili włączone.

To nie koniec naszej aktywności proekologicznej. Poszukując nowych producentów kierujemy się nie tylko innowacyjnością, pięknym ponadczasowym designem i funkcjonalnością. Szukamy firm, które tak jak my, stawiają na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko i z troską podchodzą nie tylko do klienta, ale także do środowiska i pracowników. Z radością zauważamy, że takich ekologicznych marek jest coraz więcej. W naszym portfolio przybywa ich systematycznie.

EKO MARKI W BABY&TRAVEL:
  • PURA – towarzyszy nam od dawna. To firma, która udowodniła światu, że do stworzenia funkcjonalnej, bezpiecznej i „wieloetepowej” butelki dla dziecka wcale nie potrzeba plastiku. Wystarczy doskonałej jakości antyseptyczna stal nierdzewna. Butelki PURA są w 100% wolne od plastiku a przy okazji wpisują się doskonale w trend less waste. Kupujesz jedną butelkę, do niej wymienne silikonowe końcówki i kolorowe rękawy i korzystasz całe lata nie tylko będąc dzieckiem;

  • HEVEA – mistrzowie zero waste! Każdy etap produkcji i dystrybucji smoczków, gryzaków i całej gamy akcesoriów dziecięcych podporządkowany jest idei zrównoważonego rozwoju i maksymalnej redukcji śladu węglowego. Tu wszystko jest naturalne: surowce, kolory i opakowania (karton FSC). Uprawiane w zrównoważony sposób kauczukowce dostarczają lateks i drewno. W produkcji wykorzystywane są także odpady produkcyjne (tzw. upcykling). Wszystkie produkty podlegają recyklingowi. Marka zachęca także do odsyłania do niej zużytych smoczków by mogły zostać ponownie wykorzystane w celu ograniczenia odpadów (reuse). Warto też wspomnieć, że akcesoria HEVEA są przyjazne dla wegan (vegan friendly);

  • KIKADU – zachwycające zabawki i akcesoria dla niemowląt utrzymane w duchu slow toys, które powstają z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz praw człowieka. Wśród surowców znajdziecie organiczną bawełnę z Indii, naturalny kauczuk ze zrównoważonych upraw i materiał powstały z recyklingowanych butelek PET. Wszystkie produkty zachwycają pięknym designem i delikatnością.

  • GRIMM’S – marka produkująca drewniane zabawki, którymi nasza Ekipa zachwyca się nieustannie od kilku lat. Surowiec pozyskuje jedynie z odnawialnych zasobów leśnych (posiada certyfikat FSC międzynarodowa pieczęć światowych organizacji ekologicznych, takich jak Greenpeace i WWF), używają nietoksycznych farb na bazie wody, ograniczają do minimum opakowania. A przede wszystkim, tworzą zabawki z duszą (slow toy). Naturalne, bezpieczne, wolne od jakichkolwiek szkodliwych substancji, trwałe, oddziałujące na wszystkie zmysły i wielopokoleniowe.

  • WOBBEL – i znów drewno, tyle że tym razem zachęcające do aktywności fizycznej. Marka oferuje deski do balansowania, które są jak domowy plac zabaw, do wykorzystania na wiele najróżniejszych sposobów w zasadzie przez całe życie. Zdecydowanie nie są zabawką na chwilę! Jak na firmę dbającą o środowisko przystało Wobbel produkuje z ekologicznie pozyskanego drewna bukowego (FSC), które jest prasowane i wykończone lakierami i bejcami na bazie wody.
W eko ofercie Baby&Travel znajdziecie także naczynia, kubki, pudełka do przechowywania żywności, lunch boxy w wersjach eko. To idealne rozwiązanie dla aktywnych rodzin, które nie chcą w niekontrolowany sposób produkować śmieci i pragną żyć zgodnie z ideą less waste a nawet zero waste.

W ten nurt wpisują się także bawełniane torby na zakupy, wielorazowe saszetki na domowe jedzenie Fill'N Squeeze a nawet innowacyjne chusteczki Potette Plus. Możemy pochwalić się również, że o środowisko dbamy nie tylko „firmowo” ale i prywatnie. Jesteśmy świadomi naszej roli na Ziemi więc: oszczędzamy wodę, na zakupach używamy wielorazowych toreb (takich jak ekologiczne siatki z bawełny organicznej marki Rex London), gdy tylko jest taka możliwość przesiadamy się z aut na rowery lub komunikację miejską, potrafimy również korzystać z kompostownika. Nie lubimy wyrzucać i staramy się znaleźć przedmiotom nowe zastosowanie lub nowe domy.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel