Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Blog

Okiem eksperta: Jak dobrać gryzak do etapu rozwoju dziecka?

Autor: Bogusława Kwiecińska, neurlogopedka, Certyfikowana Terapeutka Miofunkcjonalna I i II stopnia i terapeutka masażu Shantala. Jest m.in. Certyfikowaną Terapeutką Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka oraz Certyfikowaną Terapeutką Integracji Sensorycznej. W 2021 roku zdobyła cenione na całym świecie uprawnienia Międzynarodowej Terapeutki Koncepcji Castillo Morales®. Członkini Rady Ekspertów Baby&Travel.

Czytaj więcej
Pan termos. Kilka słów o jego zaletach i zastosowaniu w codziennym życiu rodzinnym.

Powodów, by używać termosu na jedzenie i/lub picie jest tyle, ile zróżnicowanych potrzeb ich użytkowników. Od pobudek ekologicznych, przez kwestie oszczędności, aż po zwykłe praktyczne kryteria, jak np. upał. Jednakże wszystkie one skupiają się na niepodważalnej właściwości tego specjalnego pojemnika - termoizolacyjności, czyli utrzymywaniu przez wiele godzin temperatury zawartości, zazwyczaj różniącej się od temperatury otoczenia. Poniżej kilka porad, jak i gdzie wykorzystać termos wraz z przykładami konkretnych modeli i marek.

Czytaj więcej
W co ubrać dziecko, gdy pada deszcz? Brytyjski patent na deszczową aurę.

Wrzesień to miesiąc, w którym uwaga dzieci i rodziców skupia się na kompletowaniu wyprawki szkolnej i wyposażenia do przedszkola. W ruch idą m.in. plecaki, worki, artykuły piśmiennicze i nowe ubrania. Oprócz całego arsenału oczywistych niezbędników warto pomyśleć o przydatnych akcesoriach na deszcz. Jesienna aura bywa kapryśna, dlatego podpowiadamy, co dołożyć do checklisty ucznia i przedszkolaka, by nie dać się zaskoczyć dżdżystej pogodzie.

Czytaj więcej
Jak dbać o zdrowy styl życia od najmłodszych lat?

Otyłość została oficjalnie uznana w 1997 roku przez Światową Organizację Zdrowia za ogólnoświatową epidemię, która zagraża zdrowiu dzieci i dorosłych. Powstało wiele publikacji na ten temat, które jak mantrę powtarzają konieczność wyrobienia u maluchów zdrowych nawyków żywieniowych oraz zachęcających do aktywnego spędzania czasu wolnego. Co zatem zaproponować dzieciom, by skierować je na ścieżkę zdrowia? Zobaczmy, jakich, czasem drobnych zmian dokonać w planie dnia dziecka, by nie martwić się u niego o nadprogramowe kilogramy i zadyszkę na lekcjach wychowania fizycznego.  

Czytaj więcej
Naukowe podejście do zabawy. Zestawy edukacyjne STEAM, które uczą i bawią.

Naukowa zabawka dla dziecka – brzmi trochę jak oksymoron? Nic bardziej mylnego! Połączenie nauk ścisłych i sztuki kojarzonej z kreatywnością jest obecnie tym, czego świadomi rodzice powinni szukać w zabawkach dla swoich pociech. Według najnowszych trendów w pedagogice europejskiej, najlepiej jest, gdy edukacja oparta jest na kilku zasadniczych filarach, ukrywających się pod tajemniczym pojęciem STEAM. Czym zatem są zestawy STEAM i dlaczego są tak ważne w kształtowaniu u najmłodszych kompetencji XXI wieku? Zobaczmy.

Czytaj więcej
Niezbędnik małego plażowicza

Zanim rodzice zabiorą się do beztroskiego plażowania z maluchem, warto, by rozeznali temat przydatnych akcesoriów. Woda, słońce, piasek – to 3 czynniki, o których powinni pomyśleć przed wyjazdem i tak spakować torbę na wakacje, by uwzględnić możliwość zabawy w urozmaiconych i dynamicznie zmieniających się okolicznościach. Podpowiadamy, jak dobrać sprzęt plażowy dla dziecka, by nie dać się zaskoczyć i zająć pociechę na dłuższą chwilę.

Czytaj więcej
Wakacje we własnym ogrodzie. Pomysły na udaną zabawę dla dzieci.

Lato to czas wyjazdów wszelakich. Zmiana klimatu i otoczenia jest czasem niezbędna do tego, by odpocząć i móc skorzystać z atrakcji czekających poza domem. Ale czy faktycznie pozostanie w wakacje w miejscu zamieszkania, musi oznaczać brak rozrywki wartej wspomnień? Zdecydowanie nie! Przyjrzyjmy się sposobom na transformację przydomowego ogródka w plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Czytaj więcej
Wyjazd z dzieckiem pod namiot. Lista akcesoriów, które rodzic powinien ze sobą zabrać.

Lato sprzyja wyjazdom i przebywaniu na świeżym powietrzu. Kamper, przyczepa kempingowa, namiot – to opcje, które rozważają rodziny planujące wspólny wypad na łono natury. Jak sprawić, by rodzinna wycieczka upłynęła pod znakiem rozkoszowania się widokami i własnym towarzystwem? Specjalnie na tę okazję stworzyliśmy listę rzeczy, które powinni ze sobą zabrać rodzice małych i tych trochę starszych dzieci.

Czytaj więcej
Patenty na kreatywną zabawę od Eatsleepdoodle

Dzień Dziecka jest dla rodziców miłym zwieńczeniem trudu poszukiwań idealnego prezentu- zabawki dla swojej pociechy. Wtedy najczęściej dorośli uzmysławiają sobie, że beztroska i udana zabawa dzieci wymaga pomysłu na podarunek, który pokochają najmłodsi. Marką, która doskonale rozumie potrzebę dziecięcej kreatywności i rosnące wymagania rodziców jest Eatsleepdoodle. To eksperci od nietuzinkowych tekstyliów do samodzielnego kolorowania. Jakie patenty mają Brytyjczycy na artystyczną i edukacyjną zabawę? Sprawdźmy.

Czytaj więcej
Dzień Dziecka - przegląd propozycji prezentów dla młodszych i starszych pociech.

Można pokusić się o żartobliwe stwierdzenie, że dla rodziców dzień dziecka jest przez cały rok Nieustanna uwaga dorosłych skierowana na zdrowie i bezpieczeństwo maluchów, troska o ich rozwój w ślad za dynamicznie zmieniającymi się potrzebami; wreszcie zabawa, która uwzględnia oba wymienione aspekty- to codzienność rodziców kierujących się troską i miłością.  Ale kiedy przychodzi pierwszy dzień czerwca i chęć sprawienia radości najmłodszym staje się najważniejsza, okazuje się uszczęśliwienie niemowlaków i tych trochę starszych staje się niemałym wyzwaniem. Co zatem kupić, by wywołać zachwyt pociechy i mieć poczucie dobrze wykonanej matczynej i ojcowskiej misji? Podpowiadamy jak rodzic rodzicowi.

Czytaj więcej
Radosne zabawki i akcesoria dla dzieci, które wprowadzą wiosnę do Twojego domu

Wiosna długo kazała na siebie czekać, lecz kiedy już zawitała do nas na dobre, od razu zaświeciło słońce, a świat wydał się bardziej kolorowy. Lecz by pozwolić sobie na luksus wyśmienitego nastroju niezależnie od pogody, wystarczy dosłownie kilka drobiazgów w kolorach przyrody budzącej się do życia. Przedstawiamy listę sprawdzonych całorocznych akcesoriów i zabawek, które rodzinne chwile relaksu przeobrażą w niezapomniany czas beztroskiej radości.

Czytaj więcej
Drobne upominki na zajączka. Co podarować, by było słodko, ale bez cukru?
Tradycja obdarowywania dzieci prezentami podczas Świąt Wielkanocnych przywędrowała do nas z krajów Europy Zachodniej. Zazwyczaj przyjmuje ona formę szukania przez najmłodszych jajek i słodkości, schowanych przez zajączka w ogrodzie. Równie często rodzice decydują się na zamianę tradycyjnych jednorazowych upominków na trwalsze zamienniki w postaci zabawek. To atrakcyjna forma uszczęśliwiania, która dzieciom pozwala znacznie dłużej cieszyć się zabawą, a rodzicom zyskać dla siebie trochę czasu wolnego. Przypatrzmy się temu, jakże sympatycznemu rytuałowi świątecznemu.
Czytaj więcej
Pierwsza szczoteczka soniczna dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Stomatolodzy podkreślają, iż dbanie o higienę jamy ustnej dziecka powinno się zacząć już od pierwszych dni życia. Troskliwy rodzic wie, że im wcześniej zacznie przyzwyczajać dziecko do zdrowych nawyków, tym większa szansa na utrwalenie pożytecznych schematów w przyszłości. Jak zatem delikatnie, lecz skutecznie poczynić z maluchem pierwsze kroki w myciu dziąseł i zębów? Przyjrzyjmy się modelowi Sönik - innowacyjnej szczoteczce sonicznej z kanadyjskim rodowodem, która przekona rodziców poszukujących najlepszych rozwiązań.

Czytaj więcej
Gryzak Trio - potrójne ukojenie podczas ząbkowania

Ząbkowanie to moment w rozwoju dzieci, którego nie da się przeoczyć. Ból okolicy wyrzynających się ząbków, nadmierne ślinienie się, lecz także zaburzenia snu czy niepokój, to typowe miejscowe objawy towarzyszące procesowi. To również czas, gdy maluszki bardziej, niż kiedykolwiek, potrzebują wsparcia dorosłych, nawet, jeśli nie umieją o nie poprosić. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zatroskanych dorosłych oraz ich rosnących pociech, powstał potrójny gryzak TRIO, innowator i lider wśród kojących zmysły akcesoriów. Dlaczego laureat nagrody Good Design Award 2021 jest szczególny? Przekonajmy się.

Czytaj więcej
Upominek z okazji Dnia Kobiet

Ósmy dzień marca to w kalendarzu każdej kobiety szczególna data. Święto wszystkich kobiet kojarzy się z gestami sympatii dla płci pięknej. To, jakiego wymiaru nabierze świętowanie, zależy wyłącznie od nas, dlatego zadbajmy, by każda kobieta, również ta mała, poczuła się wyjątkowo. Zobaczymy, co można podarować bliskiej nam dziewczynce, by w Dniu Kobiet sprawić jej prawdziwą radość.

Czytaj więcej
Na chwilę przed szkołą. Jak ucieszyć sześciolatka w dniu jego urodzin?

Największym wyzwaniem, które stoi przed sześciolatkiem, jest zbliżająca się szkoła. Wejście na zupełnie nowy poziom samodzielności i obowiązków sprawia, że dziecko nie tylko poszukuje nowych obszarów zainteresowań, ale potrzebuje również akcesoriów, który zwyczajnie ułatwią mu codzienne funkcjonowanie. Sprawdźmy, co przyda się sześciolatkowi, który za chwilę usłyszy pierwszy szkolny dzwonek.

Czytaj więcej
Daj pięciolatkowi pole do popisu. Lista rozwijających prezentów na urodziny.

Pięciolatek świetnie radzi sobie z większością czynności samoobsługowych, ma własne zdanie i chętnie sięga po zabawy artystyczne. By trafić z urodzinowym prezentem w gust przedszkolaka, wystarczy trochę uważniej przyjrzeć się jego zainteresowaniom i dobrać takie zabawki, które zaproszą do tematycznej przygody i będą wyzwaniem dla jego motoryki. Zobaczmy, czym zachęcić pięciolatka do gimnastyki mózgu i rozwinąć jego dotychczasowe kompetencje.

Czytaj więcej
Podaruj czterolatkowi wolność. Przegląd wartościowych prezentów na urodziny.

Prezent dla czterolatka z przyjemnością prezentującego swoje umiejętności powinien być odpowiedzią na jego aktualne potrzeby. Nieustanna chęć demonstracji własnej niezależności, nieskrępowana niczym kreatywność i ciągłe testowanie granic to cechy charakterystyczne dla dziecka świętującego swoje czwarte urodziny. Co zatem podarować, by dotrzymać kroku pędzącemu wręcz czterolatkowi? Spieszymy z podpowiedziami.

Czytaj więcej
Prezentownik na trzecie urodziny. Co kupić, by ucieszyć kilkulatka?

Wiersz Ireny Suchorzewskiej pod tytułem „Mam trzy latka” doskonale oddaje wszystko to, czym zajmuje się i co potrafi dziecko, które osiągnęło trzeci rok życia. Zabawa, wchodzenie w relacje z rówieśnikami, doskonalenie samodzielnych czynności. Tak wygląda codzienność dziecka po trzeciej rocznicy urodzin. Dlatego, by dzień jubileuszu należał do udanych, warto postarać się o zakup zabawek uwzględniających te potrzeby i etap rozwoju przedszkolaka. Przychodzimy zatem z pomocą i propozycjami prezentów, które zachwycą trzylatka chłonącego świat wszystkimi zmysłami.

Czytaj więcej
Odpływamy w krainę fantazji. Przegląd wyjątkowych akcesoriów basenowych dla dzieci.

Może popływamy? Choć to pytanie, zadawane w zimie, brzmi abstrakcyjnie, to w rzeczywistości okazuje się realnym zaproszeniem do miłego spędzenia czasu podczas ferii. Wielu z nas na zimowy wypoczynek uda się na stoki lub w inne śnieżne okoliczności przyrody, wielu też spędzi urlop w hotelu, szczególnie w jego wodnej części. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, które wprost uwielbiają eksplorować atrakcje strefy basenowej i tylko czekają, by zanurzyć się w morze falujących atrakcji. Aby móc czerpać prawdziwą, również estetyczną przyjemność z zimowego pobytu na basenie, podpowiemy, jakie akcesoria wybrać, by radość dzieci szła w parze z bezpieczeństwem i fantazyjnym wzornictwem.

Czytaj więcej
Dobrać prezent dwulatkowi- wielka sztuka czy dziecinnie proste zadanie?

Dwulatek to już całkiem niezależny i świadomy własnej odrębności mały człowiek. Zazwyczaj doskonali naukę chodzenia i chętnie manifestuje swoje własne zdanie. To czas intensywnego rozwoju i nabywania nowych umiejętności, więc prezent dedykowany dwuletniemu jubilatowi trzeba wybrać tak, by pomóc mu rozwinąć skrzydła. Dlatego dziś podpowiemy, na które akcesoria postawić, by maluch poszerzył kompetencje w zakresie ruchu, a także wskażemy te, które pozwolą na swobodną zabawę oraz rozwój spostrzegawczości i usprawnienie motoryki małej.

Czytaj więcej
Gdy maluch kończy roczek. Stwórz z nami własną listę prezentów

Zaraz po narodzinach pierwszą większą okazją do świętowania z maluszkiem jest roczek. Goście zaproszeni do uczczenia tej wyjątkowej chwili, często nie wiedzą jednak, na jaki prezent postawić. Rynek zabawek i akcesoriów jest bowiem mocno nasycony, a wybranie tego, co praktyczne, piękne, a przy okazji spodoba się rodzicom dziecka, bywa karkołomnym zadaniem. Nierzadko więc wybierają na chybił trafił, nie zważając na etap rozwoju szkraba. A przecież czasem mała zabawka może ucieszyć bardziej niż drogi gadżet, który wyląduje w kącie. Dlatego przychodzimy do Was z listą podarków na pierwsze urodziny, wyselekcjonowanych pod kątem funkcjonalności i najwyższej jakości. Wybraliśmy top 10 z każdej kategorii gryzaków, akcesoriów do jedzenia i picia oraz szeroko rozumianej nauki samodzielności.

Czytaj więcej
Prezenty od serca. Przegląd akcesoriów i zabawek stworzonych z miłości.

W Walentynki chętniej mówimy o uczuciach, a wokół wszechobecna staje się czerwień. Zawsze, lecz w tym dniu szczególnie, warto pokusić się o zrobienie bliskiej osobie prezentu z motywem serduszka. Dzieci go wprost uwielbiają i warto wykorzystać tę okazję na wyrażenie sympatii i miłości do najmłodszych zabawką lub gadżetem. Zobaczmy, co warto ofiarować maluchowi, by 14 lutego stał się rodzinnym dniem spod znaku serca.

Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 69 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel