Darmowa dostawa od 249,00 PLN

AKTYWNE DZIECKO TO SZCZĘŚLIWE DZIECKO

2018-05-28
AKTYWNE DZIECKO TO SZCZĘŚLIWE DZIECKOKluczową rolę w kształtowaniu sportowych pasji dzieci odgrywają rodzice. Najlepszym sposobem na zaktywizowanie dzieci jest wspólne uprawianie sportu. W grupie dzieci, których rodzice są aktywni, procent dzieci wypełniających rekomendacje WHO jest ponad dwukrotnie wyższy niż w grupie dzieci, których rodzice w ogóle nie uprawiają sportu. 

Większej aktywności fizycznej dzieci sprzyja nie tylko aktywność rodziców, ale także dobre relacje wewnątrz rodziny czy np. wspólne jedzenie obiadów. Wśród dzieci, które wysoko oceniają komunikację w swojej rodzinie, rekomendacje WHO wypełnia około 28%, a wśród tych, które oceniają ją nisko – około 17%.

Sport ma niestety "bardzo silną konkurencję" – w dni powszednie co czwarte dziecko w wieku 11-15 lat spędza przed telewizorem minimum cztery godziny, zaś w weekendy jest to niemal połowa nastolatków w tym wieku! Tymczasem spędzanie przed ekranem więcej, niż dwóch godzin dziennie, ma negatywny wpływ na zdrowie dzieci.

– Regularna aktywność fizyczna jest ważna, naturalna i dobra. Wpływa całościowo na większość kluczowych obszarów życia: daje sprawność i odporność, zwiększa kompetencje społeczne, uczy jak radzić sobie ze stresem, jak zarządzać emocjami. Przynosi radość z jednej strony, z drugiej zaś rozwija wytrwałość i obowiązkowość.  Ale najważniejsze: jest czystą frajdą, radością – szczególnie, gdy dzieci mogą próbować czegoś nowego – powiedziała Aleksandra Gołdys z Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, współautorka raportu „Aktywność fizyczna dzieci w Polsce”.

W Polsce organizowanych jest wiele akcji, które mają na celu zachęcić dzieciaki do sportu, na przykład Dzieciaki do Rakiet.  Jest to to ogólnopolska akcja mająca na celu popularyzację tenisa wśród dzieci w wieku 5-12 lat oraz ich rodziców i nauczycieli. Organizowana przez Polski Związek Tenisowy od 2016 roku pozwoliła jak dotąd kilku tysiącom dzieci w Polsce spróbować gry w tenisa. Jesienią 2017 roku akcja ruszyła w szkołach podstawowych – te zakwalifikowane do programu otrzymały sprzęt tenisowy, a ich nauczyciele zostali przeszkoleni tak, by wprowadzić grę w tenisa do programu lekcji wychowania fizycznego.  

Kiedy zaczynałam swoją przygodę z tenisem, nie było takich możliwości. Lekcje tenisowe w ramach szkolnego WF-u czy darmowe treningi pod okiem profesjonalnych trenerów były wtedy czymś nieosiągalnym. Bardzo się cieszę, że dziś dzieci mają tyle okazji, żeby poznać ten piękny sport. To dyscyplina idealna dla dzieci, kształtująca kondycję, koordynację, wytrzymałość czy umiejętność analitycznego myślenia. Dla mnie to życiowa pasja i mam nadzieję, że wiele dzieciaków złapie tenisowego bakcyla. Z zainteresowaniem śledziłam akcję Dzieciaki do Rakiet w ubiegłych latach i bardzo się cieszę, że dziś mogę być jej częścią w roli ambasadora – powiedziała Urszula Radwańska, czołowa polska tenisistka, ambasadorka akcji Dzieciaki do Rakiet.

Zachęcamy wszystkich do różnych aktywności na świeżym powietrzu :)


Pokaż więcej wpisów z Maj 2018

Polecane

Saszetki wielorazowe z podwójnym zipem 6 szt., Wesoła Małpka, Fill'n Squeeze

Saszetki wielorazowe z podwójnym zipem 6 szt., Wesoła Małpka, Fill'n Squeeze

23,40 PLN brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 39,00 PLN/1szt.Cena regularna 39,00 PLN brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 69 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel