Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Dlaczego warto zainwestować w butelki Pura Kiki?

2018-03-01
Dlaczego warto zainwestować w butelki Pura Kiki?Czy warto inwestować w plastikowe butelki i elementy wolne od bisfenolu A (BPA-Free)? Najnowsze badania sugerują, że NIE. 

Spis treści:
  1. Eksperci kontra plastikowe butelki
  2. Niewielkie dawki a aktywność estrogenów
  3. Niebezpieczeństwo dla zdrowia
  4. Pura Stainless czyli całkowita eliminacja plastiku
  5. Badania toksyczności w produktach Pura

Eksperci kontra plastikowe butelki

Najnowsze badania, przeprowadzone przez wiodących ekspertów w tej kwestii (Yang i inni) wyraźnie wskazują, że nawet pozbawione bisfenolu A plastikowe elementy butelek używanych przez dzieci i dorosłych, a także pojemników, w których przechowujemy żywność, uwalniają chemikalia, które mogą zwiększyć ryzyko zachorowania między innymi na raka piersi, jajników, jąder i prostaty, wpłynąć na działanie organów reprodukcyjnych i rozwój otyłości oraz wywołać przedwczesne objawy dojrzewania u kobiet. 

Badanie koncentruje się na obecnych we wszystkich plastikowych elementach składnikach chemicznych, które przesączając się do zawartości pojemnika, pobudzają aktywność estrogenów. Naukowcy wykazali, że są one obecne we właściwie wszystkich plastikowych pojemnikach, także tych, które oznakowano "BPA-free". W rzeczywistości, wiele produktów BPA-free, wydzielało więcej substancji chemicznych, niż starsze wersje plastikowych opakowań, zawierających bisfenol A.

Niewielkie dawki a aktywność estrogenów

Istotniejsze jest jednak to, że wystarczą BARDZO niewielkie dawki tych chemikaliów, by pobudzić aktywność estrogenów (w niektórych wypadkach wystarczy jedna cząsteczka na miliard). Badania wskazują również, że wystawianie plastiku na działanie dużej wilgotności (na przykład w zmywarce lub w trakcie gotowania) oraz promieniu UV (w uradzeniach sterylizujących) przyspiesza wydzielanie szkodliwych chemikaliów. A większość rodziców każdego dnia korzysta z tych właśnie metod. Cytując badanie Yanga i pozostałych: 

1 "Niemal wszystkie przebadane plastikowe produkty, niezależnie od składu i źródła pochodzenia, wydzielały chemikalia odpowiedzialne za pobudzenie aktywności estrogenów. Dotyczy to również produktów oznaczonych PBA-free. W niektórych przypadkach, produkty PBA-free wydzielały więcej takich związków chemicznych, niż produkty zawierające bisfenol A. 

2 "Odkryliśmy, że wystawianie plastiku na działanie jednego lub więcej powszechnie występujących czynników zewnętrznych, często zwiększa wydzielanie chemikaliów, powodujących aktywność estrogenową. Nasze dane wykazują, że niemal wszystkie dostępne na rynku plastikowe produkty po wystawieniu na działanie wrzątku, słońca lub mikrofal, wydzielają wykrywalne ilości chemikaliów pobudzających aktywność estrogenową. Zgodnie z zaprezentowanymi badaniami WSZYSTKIE przebadane butelki dla niemowląt (zawierające plastik), wydzielały związki chemiczne odpowiedzialne za pobudzenie aktywności estrogenów, co prowadzi do poważnego zwiększenia zagrożeń zdrowotnych.

Niebezpieczeństwo dla zdrowia

Każda plastikowa butelka przeznaczona dla osesków lub niemowląt, za wyjątkiem produkowanych przez Pura Stainless (seria Kiki), wykorzystuje plastikowe nakrętki, służące do przytrzymywania smoczka. Większość butelek wykorzystuje plastik także do  zatyczek czy uchwytów i smoczków. 

Są to przełomowe badania, które jasno wskazują, do jakiego stopnia niebezpieczne dla naszego zdrowia jest wszechobecne wykorzystanie plastiku w produkcji pojemników do przechowywania napojów i żywności. Jednak czołowi producenci opakowań przeznaczonych dla najmłodszych oraz producenci plastiku skłonni są je zignorować lub uznać za nieistotne.

Pura Stainless czyli całkowita eliminacja plastiku

Przypomina to w dużym stopniu reakcję tych samych podmiotów na kwestię bisfenolu A, prawda? Ostatecznie rozwiązać można ten problem tylko w jeden sposób - eliminując plastik ze wszystkich produktów, w których przechowywane są środki spożywcze. Dziś istnieje tylko jedna seria butelek dla osesków i niemowląt, które nie zawierają żadnych plastikowych elementów - Kiki - produkowanych przez Pura Stainless. Oczekujące na zatwierdzenie patentu w Stanach i na całym świecie, butelki Kiki wyposażone są w stalowe nakrętki przytrzymujące smoczek, oraz silikonowe zatyczki, które go ochraniają.

Badania toksyczności w produktach Pura

Badania toksyczności przeprowadzone prz\ez międzynarodową agencję nie wykryły w  produktach żadnych ubocznych związków chemicznych, wydzielanych przez plastik. Butelki z serii Kiki mają również regulowany system nakrętek, który pozwala na wykorzystanie smoczków wielu rożnych producentów, więc rodzice nie muszą więcej korzystać ze szkodliwych butelek, tylko dlatego, że ich dziecko preferuje dany rodzaj smoczka. Podsumowanie: plastikowe opakowania na żywność i napoje, łącznie z tymi, które pozbawione są bisfenolu A (BPA-free), mogą powodować zagrożenie zdrowia.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018

Polecane

Dyski wymienne do butelek 3 szt., niebieski/zielony/pomarańczowy, Pura Promocja

Dyski wymienne do butelek 3 szt., niebieski/zielony/pomarańczowy, Pura

21,00 PLN brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 26,25 PLN/1szt.-20% Cena regularna: 35,00 PLN brutto/1szt.-40%
Smoczek dla niemowląt 2 szt., średni przepływ (3m+), Pura Promocja

Smoczek dla niemowląt 2 szt., średni przepływ (3m+), Pura

17,40 PLN brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 21,75 PLN/1szt.-20% Cena regularna: 29,00 PLN brutto/1szt.-40%
Smoczek dla niemowląt 2 szt., wolny przepływ (0m+), Pura Promocja

Smoczek dla niemowląt 2 szt., wolny przepływ (0m+), Pura

17,40 PLN brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 21,75 PLN/1szt.-20% Cena regularna: 29,00 PLN brutto/1szt.-40%
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel