Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Dobrać prezent dwulatkowi- wielka sztuka czy dziecinnie proste zadanie?

2022-02-12
Dobrać prezent dwulatkowi- wielka sztuka czy dziecinnie proste zadanie?

Dwulatek to już całkiem niezależny i świadomy własnej odrębności mały człowiek. Zazwyczaj doskonali naukę chodzenia i chętnie manifestuje swoje własne zdanie. To czas intensywnego rozwoju i nabywania nowych umiejętności, więc prezent dedykowany dwuletniemu jubilatowi trzeba wybrać tak, by pomóc mu rozwinąć skrzydła. Dlatego dziś podpowiemy, na które akcesoria postawić, by maluch poszerzył kompetencje w zakresie ruchu, a także wskażemy te, które pozwolą na swobodną zabawę oraz rozwój spostrzegawczości i usprawnienie motoryki małej.

Wyginam śmiało ciało

Rodzice wiedzą, jak ważny jest rozwój motoryczny ich pociechy. Wygibasy, które na pierwszy rzut oka wydają się bezcelowymi działaniami, w istocie są bardzo potrzebne i wspierają rozwój umysłowy dziecka. Wystarczy tylko dobrać narzędzia, które pomogą opiekunom zrealizować tę misję, a maluchowi sprawią prawdziwą frajdę. Twórcy deski do balansowania Wobbel stworzyli tę nieskomplikowaną i minimalistyczną zabawkę w taki sposób, by mnożyć możliwości jej wykorzystania. Huśtanie, bujanie, balansowanie i kołysanie to tylko niektóre z opcji użycia bukowego, fikuśnie zakręconego pomocnika. Deska zachęca do aktywności z dzieckiem, uprawiania jogi, a nawet użycia jej jako stolika lub podeścika. Również opcja okrągła od Wobbel, czyli 360, pozytywnie oddziałuje na naszego malucha. Przede wszystkim:

 • jest impulsem dla tworzenia połączeń pomiędzy neuronami a tym samym do rozwoju mózgu;
 • wpływa na rozwój układu przedsionkowego (zmysł równowagi, koordynacja ruchowa), dzięki któremu Twoje dziecko nauczy się chodzić „po linie”, jeździć na rowerze i skakać na jednej nodze;
 • przyczynia się do spójnego odbierania otoczenia i tego, co dzieje się z ciałem w przestrzeni, podczas ruchu, daje świadomość własnego ciała i kontrolę nad nim;

Zarówno deska do balansowania, jak i jej okrągły odpowiednik są dostępne w wersji z filcem na spodniej części. To niektórym rodzicom da poczucie bezpieczeństwa i większej kontroli nad zakresem ruchów ciekawskiego dwulatka.

Specjaliści wciąż podkreślają, że bujanie pozytywnie wpływa na zmysł równowagi i koordynację ruchową u dziecka. Dlatego też dobrą opcją na prezent dla dwulatka jest huśtawka od Babai, ale też guma do skakania. A jeśli akrobatycznym wyczynom towarzyszą dźwięki ulubionej piosenki, to zabawa nabiera zupełnie innego, lepszego wymiaru. O inny rodzaj ruchu zadbają wszelkiego rodzaju piłki albo te z regulowanym rozmiarem, albo sensoryczne, z wypustkami. Dla miłośników dwóch kółek, rozpoczynających przygodę z jazdą na rowerze, proponujemy designerskie akcesoria w postaci kasku i rękawiczek.

Lista prezentów aktywizujących:

 1. Deska do balansowania 360 z filcem
 2. Deska do balansowania 360 bez filcu
 3. Deska do balansowania original z filcem
 4. Deska do balansowania original bez filcu
 5. Huśtawka drewniana na sznurku
 6. Guma do skakania
 7. Piłka z regulowanym rozmiarem
 8. Piłka sensoryczna z wypustkami
 9. Kask rowerowy
 10. Rękawiczki rowerowe


Do przodu prawą rękę daj

Równie ważne, jak ogólna sprawność ruchowa dwulatka, jest doskonalenie motoryki małej oraz koordynacji ręka-oko. Mowa tu o ruchach precyzyjnych, czyli wyższym poziomie kompetencji, wymagających od malucha skupienia, panowania nad emocjami, wprawności. Te umiejętności dziecko z przyjemnością poćwiczy poprzez zabawę w sznurowanie czy nawlekanie. Sznurowanki od Babai, czy drewniana igła Grimm's doskonale sprawdzą się jako wstęp do prawidłowego chwytu kredki, czy nieco później- do nauki trudnej sztuki pisania. Z kolei drewniana gra w magnetyczne lub geometryczne rybki i okręty podwodne, oprócz ćwiczenia ruchów precyzyjnych, zapewni integrację rodzinną i masę śmiechu. Zręczność, precyzja i skupienie przydadzą się także podczas układania klasycznej i kolorowej piramidy z kostek, jak również sprytnych klocków-jeżyków czy drewnianych kształtów od Grimm's. To przy okazji pretekst do nauki kolorów. Drewniane tęczowe miseczki z pewnością pozwolą utrwalić nazwy barw, a dzięki dwóm pęsetom w zestawie, przetestują koordynację ręka-oko.

Lista prezentów doskonalących motorykę małą:

 1. Sznurowanka naturalna
 2. Sznurowanka kolorowa
 3. Drewniana igła ze sznurkiem
 4. Zestaw wędkarki dzielne okręty podwodne
 5. Gra magnetyczne rybki
 6. Gra geometryczne rybki
 7. Piramida z kostek
 8. Klocki jeżyki 113 elementów
 9. Zestaw klocków 74-elementowy
 10. Drewniane tęczowe miseczki do sortowania


Puzzle... i wszystko się układa

Sprawne rączki i spostrzegawczość to cechy niezbędne dwulatkowi do odkrywania świata w pełnym wymiarze. Dzięki puzzlom i układankom na drugie urodziny dziecko ma szansę usprawnić zdolności manualne i doświadczyć roli kreatywnego twórcy. Do wyboru wieża złożona z dwóch tęcz, układanka w kształcie auta lub kolorowe domki. Dla kochających wielki błękit Grimm’s przygotował niebieskie fale, a dla bacznych obserwatorów klocki- geometryczne kształty. Miłośnikom zwierząt spodoba się układanka z sympatycznymi kaczuszkami, a także wyprawa do zoo lub dopasowywanie głowy do ogona zwierzaków. Chłopcy z pewnością pokochają puzzle przedstawiające pojazdy. Ale kto powiedział, że puzzle bądź układanki nie mogą być sensoryczne. Australijska marka Jellystone Design doskonale wie, jak ważne jest ciągłe stymulowanie zmysłów dzieci, dlatego przygotowała sensoryczne puzzle, które przy okazji układania uczą kolorów, cyfr czy nazw owoców.

Lista prezentów-układanek:

 1. Wieża z dwóch tęcz
 2. Układanka kolorowe autko
 3. Klocki tęczowe domki
 4. Niebieskie fale
 5. Zestaw klocków- trójkąty, koła i kwadraty kolorowe
 6. Pierwsze puzzle sensoryczne
 7. Drewniana układanka niebieska kaczuszka
 8. Układanka głowa-ogon
 9. Puzzle 6 pojazdów
 10. Układanka zoo


Prezenty dla dwulatka wcale nie muszą być wielozadaniowe. Wystarczy, by spełniały jedną funkcję, ale dobrze i w sposób, który przyniesie radość dziecku i zadowolenie świadomego rodzica.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel