Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Dzień Dziecka z Grimm's

2018-05-09
Dzień Dziecka z Grimm's

 Dzieciństwo to wyjątkowy czas. Intensywny, dynamiczny pełny wyzwań, spektakularnych osiągnięć. Czas wszechstronnego rozwoju. Czas, w którym tworzy się baza, na której budować będą swój świat nastolatkowie i dorośli.Dzieciństwo to również czas beztroskiej zabawy, aktywności podejmowanej dla samej przyjemności jej wykonywania. Z pozoru niczego nie wnoszącej, a jednak, będącej najprzyjemniejszym i najefektywniejszym sposobem nauki. Rozumie to każdy kto choć raz obserwował z jaką fascynacją maleńkie niemowlę przygląda się swoim dłoniom podejmując próby manipulowania paluszkami lub niesłychanie zaskoczone odkrywa, że ma stopy.Każdy kto widział jak wiele frajdy daje dziecku metka przy kocyku i jaki potencjał ma dla niego kartonowe pudło. Dzieci chłoną świat, który je otacza poznając mechanizmy nim rządzące, powiązania, zależności. Ucząc się jak naginać go do własnych potrzeb czerpiąc z tego procesu ogromną satysfakcję. Rolą dorosłych jest zaś towarzyszenie dzieciom w tym wyjątkowym okresie. Towarzyszenie, które nie oznacza wyręczania, wskazywanie gotowych rozwiązań, najprostszych ścieżek. Towarzyszenie, które nie jest narzucaniem sposobu postrzegania i próbą wpasowania dziecka w stereotypy, szufladki i wzorce.


Towarzyszeniem, które wiąże się ze wsparciem, zachętą i akceptacją. W które wpisane jest stworzenie przyjaznego i bezpiecznego środowiska. Zapewnienie optymalnych warunków do aktywności i eksperymentowania z otoczeniem. Warunków do niczym nieskrępowanej zabawy. To także wyposażenie dzieci w odpowiednie narzędzia, które pomogą zrozumieć im świat dostarczając jednocześnie wielu pozytywnych emocji i bodźców nieodzownych w procesie rozwoju, nauki i dorastania. A cóż to mogą być za narzędzia dla niemowlęcia czy przedszkolaka? To oczywiście zabawki. Mądre i przemyślane.Takie, których moc kryje się w uniwersalności, naturalności i pięknie. Zabawki tak proste a jednocześnie "wszechmocne" jak uwielbiane przez maluchy kartony, tekturowe rolki, kamyki, patyki itp. cudeńka. Zabawki, które nie ograniczają dziecięcej wyobraźni, nie wciskają jej w wytyczone z góry ramy zostawiając dziecku przestrzeń do poznawania świata we własnym tempie, zgodnie z własnymi zdolnościami i zainteresowaniami. Zabawki, które uskrzydlają pozwalając szybować po bezkresnej krainie wyobraźni, w której nie ma rzeczy niemożliwych ani stałych.

Drewniane zabawki Grimm's idealnie wpisują się w tę charakterystykę. Ich projektanci od 1978 czerpią inspiracje z pedagogiki Montessori i steinerowskiej, wiedzę tę uzupełniają własną, wręcz dziecięcą fantazją i wyczarowują dla naszych Pociech zabawki z duszą. W ich rękach najlepszej jakości drewno zamienia się w nietuzinkowe przedmioty, które w jakiś niesamowity sposób zachowują naturalną magię drzew. Pomimo obróbki koniecznej do nadania im założonej formy nie tracą swej istoty doskonale wpisując się w wymagania jakie przed zabawkami stawiała Maria Montessori.Są naturalne, piękne, mają zachwycającą jakość a zabawa nimi to prawdziwa uczta dla dziecięcych zmysłów i genialny bodziec do rozwoju. Dzięki takim kreatywnym zapaleńcom dzieci mogą wybierać z całej gamy zabawek. Mogą bawić się zestawami o soczystych tęczowych barwach w wielu odcieniach lub w duchu szkoły waldorwskiej, sięgać po wersje pastelowe i naturalne. Nie ważne co wybiorą. Wszystkie są w 100% bezpieczne. Nietoksyczne barwniki pozwalają ze spokojem patrzeć, jak maluch sprawdza smak drewna. A drewno, choć niejadalne, smak ma i jest on szczególny.

Drewno ma również zapach. W przypadku zabawek Grimm's niezmącony nieprzyjemnymi nutami chemikaliów. Kolejny zmysł, który będzie połechtany podczas zabawy to dotyk. Dzięki wyjątkowo uważnej obróbce drewna, zabawki Grimm's są wręcz aksamitne. Niesłychanie przyjemne jest ich dotykanie, obracanie, turlanie, przekładanie. Nie ma strachu przed drzazgą a jest naturalne ciepło tak inne od zimnego plastiku. Jest też faktura, struktura słojów, sęków tego wszystkiego co określa drewno. Nawet słuch nie jest pozbawiony wrażeń, bo przecież drewniany klocek, gdy upadnie lub gdy postawimy na nim kolejny wydaje dźwięk jedyny w swoim rodzaju. A wszystko to ujęte w minimalistyczną formę, która przyciąga jak magnes. Dzieci uwielbiają takie zabawki.


Z pozoru zwyczajne często ograniczone do geometrycznych kształtów są idealnym tworzywem dla dziecięcej wyobraźni. Podczas zabawy nimi to kreatywność gra pierwsze skrzypce. To ona nadaje znaczenie poszczególnym elementom. Dzięki niej, to co dziś jest tęczą jutro będzie kołyską dla lalki by dwa dni później stać się podporą mostu. Klocki, z których budują zamek za chwilę posłużą do nauki matematyki lub zajęć terapeutycznych. Nietuzinkowe kształty pozwolą tworzyć złożone, przestrzenne konstrukcje. Ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by były "tylko" bryłami do segregowania czy elementami wyznaczającymi trasę wyścigu kulek. Ludziki mają zredukowane do minimum detale. To dziecko zadecyduje czy obsadzi je w roli postaci czy pionków do gry.

Czy będą to dziewczynki czy chłopcy, dorośli czy dzieci. Nawet ich nastrój nie jest narzucony przez projektanta. To wyobraźnia dziecka osadzi przedmiot w roli i historii. Uczyni z niego podmiot zabawy lub element scenografii. Zabawki Grimm's to także doskonały pretekst do nawiązania kontaktu. Kolega lub koleżanka to przecież nowe pomysły i świeże podejście do tematu. To także trening umiejętności interpersonalnych. Nawet najlepiej zapowiadająca się zabawa może utknąć na rozbieżnych oczekiwaniach i pomysłach, chęci narzucenia własnej woli, poczuciu niesprawiedliwości dając wtedy dzieciom okazję do wyjścia poza własne "ja" i sprawdzenia czy współpraca, wsparcie i kompromis nie są lepszym rozwiązaniem od łez oraz kłótni.


Magia Grimm's działa nawet na dorosłych. Również tych którzy myślą, że nie potrafią bawić się z dziećmi. Chyba nikt nie jest w stanie oprzeć się urokowi tęczowych klocków, wielowymiarowych układanek i fantastycznych kształtów. To co początkowo ma być oceną produktu i jego atrakcyjności dla dziecka niepostrzeżenie przechodzi w doskonałą zabawę. Dorosły, zanim się spostrzeże buduje z Maluchem niesamowity zamek przypominając sobie własne dzieciństwo.Prawda jest taka, że o klockach Grimm's można mówić bez końca. Im bliżej się je poznaje tym więcej odkrywają. W końcu nie bez powodu zostały zabawką roku 2018. Najlepiej jednak po prostu dać je dzieciom do rąk. Niech same odkrywają ich tajemnice i potencjał, czerpiąc radość z zabawy.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2018

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel