Darmowa dostawa od 249,00 PLN

FAQ b.box

2019-11-22
FAQ b.boxPoniżej znajdziesz listę pytań, które są nam zadawane najczęściej. Jeśli masz pytanie, którego nie ma na liście, możesz napisać do nas na adres info@babyandtravel.pl

Pytania ogólne

Gdzie wytwarzane są produkty b.box?

Produkty b.box wytwarzane są w Chinach ściśle według naszych instrukcji i zgodnie z wysokimi standardami jakości. Wszystkie produkty spełniają aktualne normy międzynarodowe.

Dlaczego brak BPA, ftalanów i PCW w produktach jest tak ważny?

Tworzywa sztuczne zawierające BPA, ftalany oraz PCW nie są co prawda zakazane w Australii (w przeciwieństwie do Unii Europejskiej i USA), jednak eksperci są zgodni, że substancje te są szkodliwe dla dzieci i niemowląt, a ich związek z zaburzeniami rozwoju, problemami hormonalnymi i nowotworami został udowodniony. Dodatkowo PCW jest znanym środkiem rakotwórczym i poddaje się recyklingowi najtrudniej ze wszystkich tworzyw sztucznych. Jego produkcja ma bardzo negatywny wpływ na środowisko ze względu na dużą ilość domieszek stosowanych w skomplikowanym procesie wytwarzania. Wszystkie produkty b.box są pozbawione tych szkodliwych substancji. Możesz mieć pewność, że wybierając b.box zapewniasz bezpieczeństwo swojemu szkrabowi - i środowisku.

Czy mogę wlać do bidonu ciepły napój?

Tak! Nowy bidon jest dostosowany do ciepłych i zimnych płynów. Starszy model bidonu nie nadawał się do ciepłych płynów ze względu na zawór, który nie pozwalał ujść powstałemu ciśnieniu, przez co zawartość wydostawała się przez słomkę. W związku z tym w przypadku starszego modelu zalecamy wlewanie wyłącznie chłodnych napojów.

Jak odróżnić nowy i stary model?

Nowa wersja ma matowe wykończenie zakrętki i solidniejszą słomkę z zaczepem na palec. Starszy model ma błyszczącą nakrętkę i cieńszą słomkę.

Czy mogę nalać do bidonu sok lub napój gazowany?

Australijskie Towarzystwo Stomatologiczne nie zaleca podawania soków lub napojów gazowanych ze względu na ryzyko powstania próchnicy. Oprócz tego gazowane napoje powodują problemy z ciśnieniem wewnątrz słomki.

Czy mogę podgrzewać bidon w mikrofalówce?

Korpus bidonu można podgrzewać w mikrofalówce. Nie zalecamy podawania dzieciom gorących płynów w bidonie. Możesz jednak wykorzystać bidon do podgrzania w mikrofalówce mleka. Zawsze sprawdzaj temperaturę płynu przed podaniem go dziecku. Aby podgrzać mleko, umieść w mikrofalówce 180 ml na ok. 20 sekund. Nie podgrzewaj w mikrofalówce zakrętki oraz słomki - jest ona obciążona metalowym ciężarkiem.

Dlaczego bidon zaczął przeciekać?

Upewnij się, że silikonowa uszczelka jest prawidłowo zamontowana. Jeśli posiadasz starszy model bidonu, zmiany temperatury mogą powodować wzrost ciśnienia i wydostawanie się zawartości przez słomkę - dotyczy to szczególnie ciepłych płynów. Poluzuj lekko nakrętkę, by wyrównać ciśnienie i ponownie dokręć. 

Jak wyjąć słomkę ze starszego modelu bidonu?

Odciągnij kciukiem podstawę słomki na bok i pociągnij, aby ją wyjąć. Aby włożyć ponownie, po prostu wciśnij słomkę w otwór w nakrętce do momentu przejścia górnego zgrubienia nad otwór.

Jak wyjąć słomkę z nowego modelu bidonu?

Ostrożnie przełóż palec przez zawleczkę i delikatnie pociągnij. Aby włożyć słomkę, przytrzymaj ją dwoma palcami pod kątem i przełóż przez otwór górne zgrubienie. Następnie pociągnij za słomkę, aby całkowicie wskoczyła na swoje miejsce. Upewnij się, że górne zgrubienie w całości przeszło przez otwór.

Jak czyścić słomkę?

Możesz czyścić słomkę przy pomocy szczoteczki dostępnej tutaj. Inny sprawdzony sposób to napełnienie bidonu gorącą wodą i założenie nakrętki (pokrywka słomki musi być zamknięta), a następnie mocno potrząśnięcie bidonem. Skieruj bidon w bezpiecznym kierunku i otwórz pokrywkę, aby ciepła woda pod ciśnieniem przelała się przez słomkę. Na koniec dokładnie wypłucz słomkę pod bieżącą wodą lub umieść w zmywarce.

Przewijak w etui

Po otwarciu etui, wypadają z niego chusteczki.Sprawdź, czy osłony chusteczek są "wklikane" na swoje miejsce. Z przodu znajdują się dwie przegrody - upewnij się, że są "wklikane" w przegrodę na dole.

Ile chusteczek mieści się w etui?

Około 20 sztuk w zależności od producenta chusteczek.

Czy mogę wyprać matę do przewijania w pralce?

Nie, pranie w pralce może uszkodzić warstwę chroniącą materiał. Zalecamy czyszczenie maty wilgotną szmatką z dodatkiem płynu do mycia.

Czy pieluchy materiałowe zmieszczą się do etui?

Etui zostało zaprojektowane w celu przechowywania 2 jednorazowych pieluch. Większość pieluch materiałowych jest zbyt duża, by zmieściły się do środka.

Śliniak w saszetce

Jak czyścić śliniak?

Zalecamy usunięcie pozostałego na śliniaczku jedzenia przed umieszczeniem w saszetce. Po spłukaniu resztek pokarmu nowa wersja śliniaka nadaje się do prania w pralce. Jeśli masz śliniak starego typu, radzimy myć go ręcznie w zlewie i rozwiesić, aby wysechł. Umieszczenie w pralce może uszkodzić strukturę materiału. Łyżeczkę można myć w zmywarce.

Butelka z dozownikiem do mleka

Dlaczego w smoczku jest otwór?

Otwór na boku smoczka wspomaga działanie antykolkowe. Otwór powinien zawsze być na górze smoczka, aby zapobiec rozlaniu.

Czy mogę umieścić butelkę w mikrofalówce?

Możesz używać sterylizatora parowego. Podgrzewanie mleka modyfikowanego w mikrofalówce nie jest zalecane, gdyż może mieć to wpływ na jego jakość i składniki odżywcze. Zalecamy stosowanie opakowania termoizolacyjnego, aby utrzymać temperaturę wody lub nienapełnianie butelki w całości i dolewanie wrzątku bezpośrednio przed karmieniem.

Czy mogę stosować smoczki innych producentów?

Zalecamy używanie smoczków antykolkowych b.box, które zostały zaprojektowane z myślą o butelkach b.box. Może okazać się, że niektóre ze smoczków innych producentów będą pasować, ale nie jesteśmy w stanie przedstawić żadnych rekomendacji.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel