Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Jak przygotować zdrowy lunchbox do szkoły?

2018-08-06
Jak przygotować zdrowy lunchbox do szkoły?

Każdy rodzic wie, jak ważne jest zapewnienie dziecku odpowiedniego drugiego śniadania. Pozwala ono nie tylko zaspokoić apetyt, który wzmaga się wraz z kolejnymi godzinami spędzonymi w szkole, ale przede wszystkim dostarcza organizmowi odpowiednich składników odżywczych, które pozwalają lepiej chłonąć wiedzę i bardziej efektywnie pracować na lekcjach.


Jak więc zadbać o idealne drugie śniadanie?

Odpowiednie pudełko śniadaniowe
Wiele zależy od samego lunchboxa, dlatego zakup pudełka powinien być przemyślany. Pudełko śniadaniowe powinno być łatwe w otwieraniu, a jednocześnie tak zaprojektowane, by nie otwierało się samo z siebie w plecaku dziecka. Najlepszym rozwiązaniem będą w tym wypadku propozycje z klipsami. Oprócz tego lunchbox nie powinien przepuszczać płynów, dlatego warto wybrać produkt z uszczelką. Można też zdecydować się na pudełko śniadaniowe wyłożone folią termoizolacyjną, która pozwala zachować świeżość i odpowiednią temperaturę.

lunchbox pudelko sniadaniowe sniadaniowka

Próba generalna
Pudełko warto wypróbować jeszcze przed pójściem do szkoły, by upewnić się, że spełnia ono wszystkie wymagania. Dobrym pomysłem może być zorganizowanie z dzieckiem pikniku. W ten sposób można nie tylko przetestować produkt, ale przy okazji dobrze się bawić, wymyślając ciekawe i pożywne posiłki.

Lista posiłków
Nie każdy rodzic potrafi z samego rana wymyślić kreatywny i wartościowy posiłek, dlatego warto zastanowić się nad drugim śniadaniem nieco wcześniej. Dobrze jest przejrzeć propozycje przepisów w internecie, sporządzić listę potrzebnych składników i zrobić zakupy w weekend. Należy pamiętać przede wszystkim o warzywach i owocach.

Posiłek idealny
Jaki powinien być idealny lunchbox? Przede wszystkim ciekawy. Warto postawić na różnorodność, zamiast każdego dnia sięgać po te same przepisy. Jednego dnia można zrobić sałatkę, innego przygotować mix warzyw z dipem, jeszcze kiedy indziej postawić na kaszę z dodatkiem warzyw, kurczaka czy sera feta. Dobrze sprawdzą się także zupy krem czy smoothies. Warto także pamiętać o zdrowych przekąskach – można spakować do pudełka domowe ciasteczka czy pożywny batonik.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel