Darmowa dostawa od 249,00 PLN
2019-11-19

Jak rozwinąć pasje naukowe dziecka przy użyciu ciekawych zabawek?

W wielu maluchach już na etapie wczesnoszkolnym tkwi mały geniusz, wnikliwy i ciągle zadający pytania analityk oraz naukowiec-eksperymentator. To doskonały prognostyk, gdyż taki wiecznie żądny wiedzy i konfrontacji swoich przemyśleń z rzeczywistością szkrab może w przyszłości zrobić wielką karierę zawodową, prawdopodobnie naukową. Można mu pomóc pokonać tę świetlaną drogę, dając do ręki odpowiednie zabawki i akcesoria, zachęcające do zgłębiania tajników otaczającej rzeczywistości.


Przepisem na sukces są tutaj praktyczne gadżety, które będą zgrabnie łączyć zabawę z nauką. I to jednocześnie nie przynudzając. Czy, mając na uwadze niecierpliwość i słomiany zapał wielu dzieci, tak się w ogóle da? Oczywiście, że tak – trzeba tylko przekierować ich uwagę na interesujące i kreatywne akcesoria, które rozwiną ich dopiero krystalizujące się zainteresowania oraz pasje. Sekret tkwi w ich zaprojektowaniu i funkcjonalności.

Czytaj: Do kin wchodzi film "Basia 3". Jesteśmy partnerem produkcji, wyświetlanej w Kinie Nowe Horyzonty

Dobrym przykładem są zabawki (mieszczące się w szerokiej, święcącej ostatnio triumfy kategorii „tech free”) Rex London, np.16-częściowy  anatomiczny model ludzkiego szkieletu. To gratka dla przyszłych studentów biologii i lekarzy. W zestawie są zawarte karta z opisem i informacjami dotyczącymi anatomii (po angielsku, co dodatkowo pomagać opanować język Szekspira), model szkieletu (jego wymiary to: wysokość 30 cm, szerokość 9 cm) oraz drewniany stojak. Dzięki temu gadżetowi uczeń będzie mógł zabłysnąć na lekcjach biologii i rozwinie swoje zainteresowanie różnymi jej aspektami.

„No dobrze, ale co z geografią lub chemią?” – zapyta ktoś. Proszę bardzo, mamy też ukłon w stronę fanów kultowej w wielu kręgach kreskówki „Laboratorium Dextera”. W ofercie tej marki znajduje się zestaw z kreatywnym wulkanem, najbardziej odpowiednim dla dzieci w wielu od 8 lat wzwyż. To nawet jeszcze bardziej ambitna propozycja, gdyż pozwala na samodzielne przygotowanie eksperymentu z wybuchającym wulkanem właśnie. Zachęca do aktywnej nauki, poszukiwania ciekawostek i poszerzania wiedzy. W zestawie znajdziemy plastikową formę, gips, plastikową butelkę, plastikowe rurki, okulary ochronne, sodę do „erupcję” tej iście wybuchowej mieszanki, skały wulkaniczne i instrukcję. Jedyne co trzeba skompletować samemu to mydło w płynie i ocet (te produkty są niezbędne do powodzenia eksperymentu). Cały zestaw jest wykonany z kartonu, plastiku, papieru i gipsu.

Zobacz też: Odetchnąć w domu pełną piersią. Jak wybrać oczyszczacz do powietrza? 

Polecamy uwadze jeszcze jedną perełkę z tej kolekcji – wykrywacz kłamstw, który pozwoli wcielić się szkrabowi w małego detektywa. To prosta, kreatywna maszyna do samodzielnego montażu, które pozwoli odkryć tajniki świata energii elektrycznej i wprowadzi w świat podstawowej elektroniki. Urządzenie odczytuje opór elektryczny wywołany potem, dzięki czemu daje pewną sugestię co do prawdomówności osoby badanej (ale oczywiście nie może być traktowane jako wyrocznia i profesjonalny wariograf). Do instrukcji jest dołączany ciekawy zbiór faktów po angielsku na temat działania tego typu sprzętu. Czas więc zacząć śledztwo!


Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel