Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Maluszek w kąpieli

2018-07-11
Maluszek w kąpieli

Czas kąpieli dziecka może być nieprzyjemną częścią dnia zarówno dla wielu dzieci, jak i dla ich rodziców. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, dzięki którym codzienne mycie stanie się znacznie prostsze.

Część codzienności

Niektóre dzieci nie lubią kąpieli aż do tego stopnia, że najchętniej nie kąpałyby się codziennie, ale co kilka dni. Należy jednak wytłumaczyć dziecku, że kąpiel jest częścią każdego dnia i po zjedzeniu kolacji nadchodzi czas na mycie się i pójście do łóżka.

Zabawki do kąpieli


Świetnym sposobem na umilenie kąpieli jest zamienienie tego czasu w chwilę zabawy. Taka motywacja sprawi, że czas spędzony w wannie będzie bardzo przyjemny, a dzieci coraz chętniej będą wyczekiwać wieczora, by pobawić się ulubionymi zabawkami w wodzie i pianie. Najlepiej wybierać zabawki o różnych rozmiarach i strukturze, by kąpiel była jeszcze bardziej urozmaicona.

Sprawdź:

Statek z akcesoriami Fish&Splish


Zwijane wiaderko silikonowe


zabawki do kąpieli
LILI Kwiatek

Nie za długo


O ile niektóre dzieci nie lubią kąpieli, inne mogą tak bardzo lubić bawić się w wodzie, że najchętniej siedziałyby w łazience przez długi czas. Dobrym pomysłem będzie więc zaplanowanie i poinformowanie dziecka, w jakim przedziale czasowym może bawić się i kąpać. Ważne, by konsekwentnie trzymać się ustalonej pory i nie ulegać żadnym prośbom albo narzekaniu.

Dziecięce przybory do kąpieli

W sklepach znaleźć można gąbki w kształcie zwierząt, a także płyny do kąpieli z postaciami z bajek czy ciekawie wyglądające mydła. Dzięki takim gadżetom kąpiel może stać się dla dziecka jeszcze większą atrakcją.

Zobacz:

Dmuchana wanienka KioKids

Kubek do spłukiwania włosów

Poncho kąpielowe frotte pirat Playshoes

Odpowiednie podejście

Czas kąpieli powinien być traktowany jako moment przyjemności, relaksu i dobrej zabawy na zakończenie dnia.

Dzięki zastosowaniu się do kilku podstawowych porad i przemienienia znienawidzonego przez dziecko czasu kąpieli w dobrą zabawę, można sprawić, że wieczory staną się przyjemne zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 69 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel