Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Na chwilę przed szkołą. Jak ucieszyć sześciolatka w dniu jego urodzin?

2022-03-06
Na chwilę przed szkołą. Jak ucieszyć sześciolatka w dniu jego urodzin?

Największym wyzwaniem, które stoi przed sześciolatkiem, jest zbliżająca się szkoła. Wejście na zupełnie nowy poziom samodzielności i obowiązków sprawia, że dziecko nie tylko poszukuje nowych obszarów zainteresowań, ale potrzebuje również akcesoriów, który zwyczajnie ułatwią mu codzienne funkcjonowanie. Sprawdźmy, co przyda się sześciolatkowi, który za chwilę usłyszy pierwszy szkolny dzwonek.

Naukowe podejście do zabawy

Już od zerówki zaczynają się przygotowania do wyzwań edukacyjnych, które czekają na dzieciaki w pierwszej klasie. Poznawanie liter, cyfr, języka obcego, może nawet pierwsze samodzielne czytanki. To wprawka, która pomaga oswoić się z nowymi okolicznościami jeszcze przed rozpoczęciem nauki w szkole. By zachęcić sześciolatka do eksplorowania nowych obszarów wiedzy, wystarczy podsunąć mu zabawki, które zaciekawią, a przy okazji zainspirują do poznania czasem całkiem nowych rzeczy. Świetnie się do tego nadaje model szkieletu człowieka, ale również puzzle w tubie, przemycające wiedzę o kosmosie. Rozwijające dziecko w tym wieku są także wszelkie łamigłówki, ale i karty do samodzielnego pisania. Dziecko nie tylko poznaje konkretny wycinek wiedzy, ćwiczy pamięć, ale również zdolności grafomotoryczne, tak potrzebne podczas nauki pisania. Z kolei naukę liter i cyfr najlepiej zacząć na wesoło z zestawem drewnianych cyfr, liter, czy sympatycznych figurek do liczenia i odpowiadania od niezawodnej marki Grimm’s. Dla małych amatorów myśli matematycznej, znakomitą opcją prezentu będą szachy i skarbonka. Umiejętność liczenia pieniędzy i ich oszczędzania do skarbonki to przecież sztuka, która przydaje się całe życie. W temacie obliczeń pozostaje również drewniana linijka z motywem ulubionego zwierzątka, która skłoni jubilata do pierwszych pomiarów.

Lista zabawek edukacyjnych

 1. Model szkieletu człowieka
 2. Łamigłówki podróżne
 3. Cyfry z klepsydrą
 4. Litery alfabetu
 5. Zestaw figurek do liczenia i opowiadania
 6. Puzzle w tubie Kosmos
 7. Szachy gra podróżna
 8. Karty do pisania angielskich słówek
 9. Skarbonka kotek Cookie
 10. Drewniana linijkaTworzę swoją własną opowieść

Umiejętność odpowiadania pełnymi zdaniami, a w dalszej kolejności snucie własnych opowieści to dla sześciolatka niełatwa sztuka. Choć dziecko w tym wieku ma wiele do powiedzenia, to nie zawsze jest to wypowiedź uporządkowana i na dany temat. Dobrze jest więc swoim prezentem urodzinowym zainspirować malucha do zabaw tematycznych, osadzonych w konkretnym klimacie i próbować zachęcać do tworzenia własnych światów, wykreowanych słowem i zagranych odpowiednim rekwizytem. Wśród mądrych i pomyślanych pod kątem rozwijania kreatywności dziecka zabawek są te, stworzone przez markę Babai. Drewniana równoważnia wprowadzi motyw głębin, a domek dla lalek czy gruszka z przyjacielem przeniesie w niezwykły świat magicznych stworzeń. Wokół kartonowego miasteczka od Rex London również można zbudować opowieść i umieścić w niej bohaterów w postaci laleczki do Grimm’s, czy elastycznego ludzika Oogi. W każdej z powstałych historii znajdzie się także miejsce dla tęczy Grimm’s. A kiedy już kolorowe pierścienie rozpromienią buzie sześciolatka, z przyjemnością zaszyje się w swojej bazie, bądź tipi i pod osłoną nocy będzie tworzyć swoje własne tajemnicze i ekscytujące historie.

Lista zabawek do tworzenia opowieści

 1. Równoważnia Historie z morza- wieloryb
 2. Domek dla lalek
 3. Kartonowe miasteczko
 4. Laleczka Babcia
 5. Miękka laleczka niebieska
 6. Zabawka kreatywna ludzik Oogi
 7. Gruszka z przyjacielem
 8. Tęcza Grimm’s
 9. Zwariowany namiot
 10. Tipi dżunglaBidon dla starszaka

Prezent dla sześciolatka ma również swoje praktyczne oblicze. Jest nim bidon, który sprawdza się w przedszkolu, na wycieczce, w domu i w szkole. Najczęściej jest to jeden ulubiony i kilka innych, które zazwyczaj wzorem nawiązują do zainteresowań dziecka. Butelka na wodę na prezent dla dziecka powinna spełniać kilka podstawowych kryteriów. Warto by była:

 • Piękna i ciekawa
 • Solidna
 • Bezpieczna (pozbawiona drobnych elementów i toksycznych substancji)
 • Przetestowana
 • Szczelna
 • Poręczna
 • Pojemna

Z pewnością wszelkie te cechy posiadają tritanowe bidony od marki b.box, kochanej przez rodziców na całym świecie. Ciekawą propozycją są także bidony ze słomką od Rex London, zwłaszcza z potworkami czy kotami. Równie interesującym motywem jest uniwersalny wzór safari. W kwestii innowacyjności w tym gronie wyróżnia się butelka z wkładem na owoce, dzięki któremu można zaserwować dziecku zdrowy napój na bazie sezonowych owoców. Wśród cech istotnych w bidonie dla sześciolatka jest jego antypoślizgowa powłoka, uchwyt pozwalający wydobyć bidon z plecaka oraz łatwe otwieranie.

Lista bidonów na prezent

 1. Bidon tritanowy ze słomką
 2. Bidon ze słomką w potworki
 3. Butelka bidon Tritan Swift
 4. Butelka na wodę w koty
 5. Bardzo duża butelka na wodę
 6. Butelka z łatwym otwieraniem
 7. Bidon tritanowy z uchwytem i antypoślizgową powłoką
 8. Bidon z motywem safari
 9. Bidon ze stali nierdzewnej
 10. Butelka tritanowa z wkładem na owoceTrudnością wyborze prezentu dla sześciolatka jest ilość propozycji. Dorośli zastanawiają się, czy postawić na podarek praktyczny, piękny, czy kreatywny. Odpowiedź nigdy nie będzie jednoznaczna, ale z pewnością każdy wariant pomoże starszakowi swobodnie wejść w całkiem nowe okoliczności szkolne.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel