Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Pierwsza szczoteczka soniczna dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

2022-03-20
Pierwsza szczoteczka soniczna dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Pierwsza szczoteczka soniczna dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Stomatolodzy podkreślają, iż dbanie o higienę jamy ustnej dziecka powinno się zacząć już od pierwszych dni życia. Troskliwy rodzic wie, że im wcześniej zacznie przyzwyczajać dziecko do zdrowych nawyków, tym większa szansa na utrwalenie pożytecznych schematów w przyszłości. Jak zatem delikatnie, lecz skutecznie poczynić z maluchem pierwsze kroki w myciu dziąseł i zębów? Przyjrzyjmy się modelowi Sönik - innowacyjnej szczoteczce sonicznej z kanadyjskim rodowodem, która przekona rodziców poszukujących najlepszych rozwiązań.

Higiena jamy ustnej dziecka okiem specjalistów

Już na początku ubiegłego wieku podkreślano wagę dbania o stan jamy ustnej maluchów, w tym uzębienia. Wiele miejsca w publikacjach zajmowały sposoby radzenia sobie z ząbkowaniem, lecz także pochylano się nad metodami czyszczenia pierwszych zębów mlecznych. W „Higienie małego dziecka w świetle poradników z początku XX wieku” Moniki Nawrot-Borowskiej przeczytamy:

„Zęby mleczne powinny być delikatnie czyszczone lnianym płatkiem zwilżonym wodą z dodatkiem alkoholu. Dziecko, kiedy potrafiło już płukać usta, powinno robić to zawsze po jedzeniu słodyczy i potraw kwaśnych lub słodko-kwaśnych. Kiedy dziecku wyrznęły się już wszystkie zęby, powinno zacząć szczotkować je szczoteczką, szczególnie dokładnie wieczorem, jednak bez zastosowania proszków do zębów, które mogły uszkadzać szkliwo. Zadaniem dorosłych było pilnowanie, by dzieci nie rozgryzały zębami orzechów, nie ogryzały paznokci czy nie gryzły innych twardych przedmiotów. Nie powinny jadać też słodyczy. Raz lub dwa razy w roku powinno dziecko odwiedzić dentystę”.

Najświeższa wiedza z zakresu zabiegów higienicznych w jamie ustnej wcale nie stoi w opozycji do zapisów z poprzedniego stulecia, lecz stanowi jej uzupełnienie. Na stronie Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej („Zalecenia w zakresie higieny jamy ustnej dla dzieci i młodzieży w kolejnych grupach wiekowych”) wyczytamy, że:

„Właściwa higiena jamy ustnej jest jednym z podstawowych elementów zapobiegania próchnicy. Pielęgnacja jamy ustnej powinna być rozpoczęta w pierwszych miesiącach życia dziecka. […] Celem zabiegów higienicznych rozpoczynanych w tym okresie jest utrzymanie jamy ustnej w czystości oraz przyzwyczajanie dziecka do manipulacji w jamie ustnej. […] Do oczyszczania zębów należy stosować miękką szczoteczkę, która umożliwia usuwanie resztek pokarmowych z zębów oraz delikatne masowanie dziąseł. Już od tego momentu należy dziecko uczyć trzymania szczotki w ręku, wkładania jej do ust i wykonywania prostych ruchów czyszczących. Szczoteczka umożliwia usuwanie resztek pokarmowych z zębów oraz delikatne masowanie dziąseł. […] Na rynku dostępne są soniczne szczotki elektryczne przeznaczone nawet dla najmłodszych dzieci. Posiadają miękkie włosie i dzięki delikatnym drganiom pozwalają dokładne oczyszczać powierzchnie zębów i dziąseł”.

Zatem niezmiennie od kilkudziesięciu lat, dentyści dostrzegają konieczność jak najwcześniejszego zaznajomienia dzieci z rytuałami higienicznymi. Rewolucyjnym zmianom ulega jednak technologia, która podsuwa rozwiązania innowacyjne, wychodzące naprzeciw rosnącym oczekiwaniom rodziców. Coraz bezpieczniej, szybciej, efektywniej, przyjaźniej dla maluchów – tym zasadom hołdują twórcy szczoteczki sonicznej Sönik od bblüv.

Technologia w służbie zdrowego uzębienia dzieci

Wielu rodziców małych dzieci coraz chętniej skłania się do zakupu akcesoriów do mycia ząbków, wyposażonych w technologię soniczną. Główną przyczyną jest fakt, że generowane przez urządzenie fale dźwiękowe, wprawiając w wibracje o wysokiej częstotliwości główkę szczoteczki, skutecznie wymiatają na boki resztki pokarmu. Jest to zdecydowanie wydajniejsza i szybsza metoda, niż ta, oparta na operowaniu szczoteczką manualną. Szacuje się, że średnia liczba ruchów szczoteczki w trakcie jednego dwuminutowego cyklu mycia daje takie same efekty, jak miesiąc mozolnego szorowania szczoteczką manualną. Główka szczoteczki Sönik wykonuje aż 16 000 ruchów na minutę, co dla rodzica i dziecka oznacza ekspresowe czyszczenie, mniej stresu i brak dodatkowych zabiegów, jak np. nitkowanie.Używając szczoteczki sonicznej rodzic ma pewność, że dziecko nie doświadczy dyskomfortu i zniecierpliwienia. Urządzenie bez problemu dociera do głębokich przestrzeni międzyzębowych, a także do zębów od strony warg i języka. Dzięki ultraszybkiej pracy główki wystarczy nałożyć odrobinę pasty do zębów, dwa razy mniej niż na szczoteczkę manualną. Stosując technologię soniczną, można śmiało zapomnieć o kamieniu nazębnym, osadzie, czy jakimkolwiek przebarwieniu.

Pełna ochrona zębów malucha przed próchnicą to jedno, uproszczenie procesu szczotkowania to drugie. Szczoteczka ma bowiem jeden przycisk (jeden tryb pracy) i większe dzieci z powodzeniem same poradzą sobie z jej obsługą. Pomoże im w tym wbudowany timer, który co 30 sekund za pomocą pulsowania, powiadomi o konieczności zmiany strony. Po 2 minutach wyłącza się automatycznie. Dzięki diodzie LED można obejrzeć stan uzębienia i wprowadzić element zabawy do rytuału mycia ząbków. Komfort użytkowania podnosi wygodny silikonowy uchwyt, który zapobiegnie wyślizgiwaniu się z rąk oraz waga samego urządzenia. To zaledwie 36 g cichego, małego i poręcznego akcesorium, które pokochają małe dziecięce rączki.

Dentysta radzi

W przeddzień Pierwszego Dnia Wiosny tj. 20 marca obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. To świetna okazja, by przyjrzeć się rytuałom higienicznym naszego dziecka i skłonić się ku technologii sonicznej, najdelikatniejszej i najskuteczniejszej z dostępnych opcji czyszczenia zębów. Nie bez powodu, szczoteczka soniczna Sönik od bblüv została doceniona przez rodziców i otrzymała w 2021 roku wyróżnienie w kategorii akcesoriów do pielęgnacji.

„Szczoteczka soniczna to bardzo dobre rozwiązanie dla nawet najmniejszych dzieci. Jest odpowiednia już dla noworodków, bo dzięki delikatnym wibracjom świetnie masuje dziąsła i jest dla nich delikatniejsza niż zwykła szczoteczka elektryczna czy manualna. W okresie ząbkowania szczoteczka soniczna pomoże w złagodzeniu bólu dziąseł. […] Pomaga także w kształtowaniu dobrego nawyku dbania o zęby, tak jak robią to dorośli. […] Pamiętajmy tylko o najważniejszej kwestii: najpierw dzieci szczotkują sobie zęby same, a potem rodzice poprawiają. W ten sposób maluchy utrwalają sobie właściwe nawyki”.

Ewa Paziewska, lekarz stomatolog, prowadzący gabinet Mój Dentysta

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel