Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Podaruj czterolatkowi wolność. Przegląd wartościowych prezentów na urodziny.

2022-02-27
Podaruj czterolatkowi wolność. Przegląd wartościowych prezentów na urodziny.

Prezent dla czterolatka z przyjemnością prezentującego swoje umiejętności powinien być odpowiedzią na jego aktualne potrzeby. Nieustanna chęć demonstracji własnej niezależności, nieskrępowana niczym kreatywność i ciągłe testowanie granic to cechy charakterystyczne dla dziecka świętującego swoje czwarte urodziny. Co zatem podarować, by dotrzymać kroku pędzącemu wręcz czterolatkowi? Spieszymy z podpowiedziami.

Mały, wielki artysta

W kilkulatku drzemie wielki geniusz i potrzeba pokazania światu wytworów własnej wyobraźni. Autorskie pomysły artystyczne często znajdują swoje miejsce ekspresji na ścianach, meblach, czasem nawet na kartkach. Bywają również instalacje z klocków czy projekty abstrakcyjne. Niezależnie od preferencji artystycznych, ważne jest, by pozwolić maluchowi na wyrażenie siebie w sztuce. Z jednej strony poznamy zainteresowania naszego dziecka, z drugiej może odkryjemy nieznany dotąd talent lub go rozwiniemy. W stronę muzyczną pozwolą pójść kolorowe cymbałki czy zabawka muzyczna w postaci pulpitu dyrygenta. Pasję rysowania lub malowania dziecko rozwinie z uniwersalnym zestawem kolorowych kred, bądź oryginalnym kompletem do malowania gąbką. Podczas zabawy farbkami z pewnością przyda się zmywalny fartuszek. Zajęciem wymagającym nieco większej precyzji jest origami w postaci zwierzątek albo ciekawego kartonowego miasteczka. Pomiędzy własnymi pomysłami a gotowymi wzorami znajduje się tęczowa zdrapka, która zaskakuje efektem. Z kolei dzieci lubiące autorskie pomysły zainteresuje butelka sensoryczna od Jellystone Designs, której ostateczny wygląd zależy wyłącznie od użytych dodatków i inwencji twórczej czterolatka.Lista prezentów dla artysty:

 1. Cymbałki
 2. Zabawka muzyczna Pulpit dyrygenta
 3. Butelka DIY
 4. Zestaw kred
 5. Zestaw do malowania gąbką
 6. Fartuszek artysty
 7. Szablony do malowania z robotem
 8. Papier do tworzenia zwierząt origami
 9. Kartonowe miasteczko Zrób to sam
 10. Zdrapki tęcza

Żywe srebro

Czterolatek jest nieustannie w ruchu. Dzięki przemieszczaniu się doświadcza świata, obserwuje, dokonuje analiz. A potem tylko pyta, pyta i pyta. By nie przeszkadzać dziecku w tej, jakże ważnej dla rozwoju czynności, warto nabyć akcesoria, które nieco ukierunkują wulkan energii i sprawią, że zabawa będzie nie tylko dynamiczna, ale i tematyczna. Powrotem do sprawdzonych form rozrywki na podwórku jest strzelanie z procy, ale w wersji bezpiecznej, z bawełnianymi kulami, a także drewniany łuk ze strzałami posiadającymi miękki grot. Oba warianty stworzone przez rodzinną markę Babai, oddającą hołd naturze i nieskrępowanej wyobraźni dziecka. Po zabawie z łukiem miło będzie odpocząć w kolorowym tipi. W klimacie dawnych lat pozostaje także rodzinna, drewniana gra w Boule, ale także drewniany bumerang czy huśtawka zachęcająca do zabawy w bujanie. Kilkulatek samodzielnie z powodzeniem poćwiczy koordynację na innowacyjnej desce do balansowania Wobbel, czy okrągłej desce 360. W tym gronie nie mogło zabraknąć piłki o wszechstronnym zastosowaniu, ale również oryginalnych latających silikonowych dysków. Wszystkie zabawki zapraszają do ruchu, są ogólnorozwojowe, a przy okazji sprawdzają umiejętność budowania klimatu zabawy i odgrywania ról.Lista prezentów dla aktywnych dzieci:

 1. Drewniane proce
 2. Drewniany łuk i strzały
 3. Gra rodzinna Boule
 4. Deska do balansowania Wobbel
 5. Piłka z regulowanym rozmiarem
 6. Drewniany bumerang
 7. Huśtawka
 8. Silikonowe latające dyski
 9. Deska do balansowania 360
 10. Tipi

Zabawa i nauka w jednym

Wśród obdarowujących czterolatka, na pewno znajdą się dorośli z misją edukacyjną. Warto w tym miejscu wspomnieć, że praktycznie każda zabawa jest po trosze nauką, bo ma swoje zasady i często opiera się na rozwijaniu kreatywności przez dziecko. Jednakże wśród ogromu propozycji, te najbardziej wartościowe, często wyglądają niepozornie. Wcale nie grają, nie świecą, nawet nie są specjalnie duże. Na uwagę z całą pewnością zasługują drewniane układanki od Rex London- mozaika oraz puzzle 3D. Wśród drewnianych propozycji zaszczytne miejsce zajmują cyfry od kultowej marki Grimm’s, układanka w postaci ukośnych bloków i mini spirala z krążkami. Myślenie abstrakcyjne, spostrzegawczość, nauka liczenia i logicznego myślenia- to wszystko zamknięte w klockach wykonanych z drewna. Czterolatki, których rodzice pragną oswoić je z geografią, chętnie oddadzą się odkrywaniu kolejnych kontynentów i państw w zdrapce Mapa świata. A fani kosmicznych przestworzy, stracą poczucie czasu podczas układania puzzli od londyńskiej marki Rex London. Z kolei rodzicom lubiącym wspólne zabawy, dedykowane są gry- memory oraz Wieże, które ćwiczą pamięć i integrują pokolenia. Zaś karty do pisania angielskich słówek to nie tylko propozycja dla ceniących szlifowanie języków obcych, ale i szukających zachęty do nauki pisania.Lista prezentów edukacyjnych:

 1. Układanka mozaika
 2. Puzzle drewniane 3D
 3. Cyfry z klepsydrą
 4. Układanka ukośne bloki
 5. Gra memory Bingo
 6. Mapa świata zdrapka
 7. Mini spirala z krążkami
 8. Karty do pisania angielskich słówek
 9. Gra edukacyjna Wieże
 10. Puzzle w tubie Kosmos

Mądry, wartościowy, świetnej jakości prezent. Taki będzie najlepszy podarunek dla energicznego czterolatka. Jeśli wciąż nie masz pewności, co nabyć, wybierz ten, który daje największą wolność. A maluch już będzie wiedział, co z tym upominkiem uczynić 😉

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel