Darmowa dostawa od 249,00 PLN
2020-05-05

Prezenty dla dziecka - jak je wybierać?

Jaki prezent na Dzień Dziecka przypadnie dziecku do gustu? Dzieci na pewno mają własne typy prezentowe, ale to ostatecznie od rodziców lub dziadków zależy co będą chcieli podarować.
Jeśli naprawdę zależy Ci, by kupić coś, co najmłodsi zapamiętają i czym szybko się nie znudzą, istnieje kilka wskazówek, do których warto się stosować. 
Zabawki dla dzieci to tylko jedna z wielu możliwości.
Jeśli będziesz wiedzieć, jakie masz alternatywy, masz dużą szansę na kupienie najlepszego możliwego prezentu dla dziecka.

Spis treści:
  1. Zamiast kolejnej zabawki – niezapomniane przeżycia
  2. Prezent na długi czas
  3. Wspieraj kreatywność
  4. By dziecko pokochało książki
  5. Wartościowe zabawki dla dzieci

Zamiast kolejnej zabawki – niezapomniane przeżycia

Dziecko, które co roku dostaje mnóstwo zabawek, wielu z nich w ogóle nie doceni. Co innego jednak, gdy dostanie bilet do jakiegoś niesamowitego miejsca. Może uwielbia aquapark, ale rodzice rzadko je tam zabierają? A może słyszało od kolegów, że park trampolin jest świetny, ale jeszcze nie miało okazji samo się przekonać? Miejsc, które mogą spodobać się dziecku, jest tak wiele, że kiedy już zaczniesz się zastanawiać, możesz mieć problem, by wybrać tę jedną opcję spośród wielu fantastycznych możliwości.

Prezent na długi czas

Nowe doświadczenia są z pewnością cenne, ale zazwyczaj trwają maksymalnie kilka godzin. Może wolisz prezent dla dziecka, który jest bardziej trwały? W takim wypadku najlepiej postaw na rzeczy praktyczne. Specjalny kubek i talerzyk dla dziecka, meble dopasowane do jego wzrostu, a może walizka na wakacyjne wyjazdy – to tylko kilka przykładów takich prezentów.

Wspieraj kreatywność

Prace plastyczne to rozwiązanie nie tylko dla dzieci z talentem. Wycinanie, kolorowanie czy rysowanie nie tylko pozwala w tym nabrać więcej wprawy, ale też rozwija kreatywność i zdolności manualne. Co ważne, praktycznie każde dziecko uwielbia prace plastyczne. Kupując zestaw kredek, mazaków czy inne tego rodzaju akcesoria możesz mieć więc pewność, że prezent na święta się spodoba.

By dziecko pokochało książki

Możesz też zachęcić dziecko do czytania. Nawet dla najmłodszych znajdziesz odpowiednią książkę. Mogą to być miękkie książeczki z wieloma ruchomymi literami albo z dużymi obrazkami, uczące poszczególnych słów. Nieco starszym spodobają się piękne historie z kolorowymi obrazkami, a tym, które już samodzielnie czytają – książki z ich ulubionych serii.

Wartościowe zabawki dla dzieci

Zabawka zabawce nierówna. Jeśli więc zdecydujesz się jednak na jej zakup – upewnij się, że ma jakąś dodatkową wartość. Może rozwija kreatywność, a może jest zabawką edukacyjną? Warto też postawić na rozwiązania zachęcające do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zawsze upewnij się jednak, że zabawka nie zawiera w składzie toksycznych substancji zagrażających zdrowiu. Jeszcze lepiej, gdy będzie przyjazna dla środowiska.
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel