Darmowa dostawa od 249,00 PLN

WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA - CO POWINNA ZAWIERAĆ?

2018-08-15
WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA - CO POWINNA ZAWIERAĆ?

Pierwszy dzień w przedszkolu to ważny moment zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. W związku z tym konieczne jest poczynienie odpowiednich przygotowań, by oszczędzić niepotrzebnego stresu. Warto więc skompletować niezbędnik przedszkolaka zawierający wszystkie najważniejsze rzeczy, które przydadzą się dziecku w przedszkolu.


Worek przedszkolaka
Wiele dzieci ma jedną parę kapci w domu, a drugą do przedszkola. Worek przedszkolaka z pewnością okaże się więc niezastąpiony. Umożliwi wygodne przechowywanie butów na haczyku w przedszkolu, jak również przyda się w sytuacji, gdy dziecko codziennie będzie zabierać ze sobą kapcie i przynosić następnego dnia – ułatwi bowiem wygodne ich przenoszenie z miejsca na miejsce.

Kapcie do przedszkola
Każdy przedszkolak powinien mieć odpowiednie kapcie, które umożliwią mu bezpieczną i komfortową zabawę. Warto pamiętać, że maluch będzie spędzał w przedszkolu po kilka godzin dziennie i to 5 dni w tygodniu, dlatego obuwie powinno być odpowiednio dopasowane. Najlepiej też, by dziecko mogło samodzielnie zakładać buty – przed wysłaniem go do przedszkola warto upewnić się, że maluch umie robić to prawidłowo.

Naklejki
W przedszkolu dzieci mają wiele swoich rzeczy – od worka na kapcie czy ubrania po akcesoria plastyczne. Przedszkolaki bardzo często nie zwracają jednak uwagi na to, czy biorą swoje własne rzeczy, czy też rzeczy kolegi, a ponadto bardzo łatwo gubią zarówno ubrania, jak i zabawki czy inne przedmioty. Właśnie dlatego niezastąpione okażą się naklejki, które nie pozostawią wątpliwości co do tego, czyją własnością jest dany przedmiot. W przypadku ubrań naklejki można zastąpić specjalnie haftowanymi metkami, które można w prosty sposób przeczepiać na kolejne ubrania.

Przybory do mycia zębów
Częścią obowiązkową wyprawki przedszkolaka są również przybory do mycia zębów. Dzięki nim dziecko po każdym posiłku będzie mogło zadbać o higienę jamy ustnej. Ważne jest nie tylko wyposażenie dziecka w szczoteczkę, ale także pamiętanie o wymienianiu jej co 3 miesiące. Oprócz tego przedszkolak powinien mieć pastę do zębów oraz kubeczek plastikowy.

Ubrania na zmianę
Dzieci trzeba przebierać często i ta zasada obowiązuję nie tylko w domu, ale też w przedszkolu. Przedszkolaki bawią się ze swoimi rówieśnikami, spędzają czas na dworze, uczestniczą w zajęciach plastycznych, a to wszystko sprawia, że bardzo szybko mogą się zgrzać, a ponadto mają wiele okazji, by się pobrudzić. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by dziecko w przedszkolu miało ubrania na zmianę, w które w razie konieczności będzie mogło się przebrać.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018

Polecane

Worek uniwersalny niebieski w małpki Penny Scallan

Worek uniwersalny niebieski w małpki Penny Scallan

39,50 PLN brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 79,00 PLN/1szt.Cena regularna 79,00 PLN brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 69 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel