Darmowa dostawa od 249,00 PLN
2020-04-15

Wybieramy nosidełko dla dziecka. Kilka ważnych wskazówek

Nowocześni rodzice oczekują nowoczesnych rozwiązań. Takich, które w największym stopniu sprostają ich potrzebom bezpiecznego i wygodnego przemieszczania się z dzieckiem. Połączenie nowoczesności z wygodą stanowi wymarzoną odpowiedź (oczywiście ujmując sprawę w wielkim skrócie) na to, jak powinno wyglądać idealne nosidełko dla dziecka. Na jakie elementy zwrócić uwagę przy jego zakupie? Jaki model zapewni bezpieczeństwo dla rozwijającego się kręgosłupa? Poniżej znajdziecie kilka cennych wskazówek wraz z propozycjami produktów, które pomogą wam w wyborze idealnego produktu. 

Na co zwrócić uwagę?

Bez wątpienia, każdy rodzic zgodzi się z faktem, że najważniejszą funkcją nosidełka jest wygoda i bezpieczeństwo – zarówno w domu, podczas spacerów czy w podróży. Z jednej strony musi być komfortowe dla malucha, z drugiej praktyczne dla opiekuna. Powinno być tak zaprojektowane, aby zadbać o odciążenie kręgosłupa, swobodę ruchów i bliski kontakt z malcem.
Na co zatem warto zwrócić uwagę kupując nosidełko dla dziecko? Po pierwsze, w nosidle dziecko musi siedzieć, nie wisieć, tak, by jego stawy biodrowe prawidłowo się rozwijały. Odpowiednie zatem będą nosidła z szerokimi, regulowanymi panelami
dające niemowlęciu wygodne podparcie, a także te „rosnące” razem z dzieckiem.

Po drugie, ważną kwestią jest miękkość panelu nosidełka. Takie, otulające dziecko nosidełko
, tworzy swoistą jedność niemowlęcia z opiekunem. Ponadto, w odpowiedni sposób stabilizuje pozycję ciała dziecka, (nawet jeśli maluch zaśnie, a wtedy o prawidłową pozycję jeszcze trudniej) czego nie zrobiłoby nosidełko o sztywnym panelu.

Po trzecie, ważnym aspektem, który powinien być dla nas kluczowy podczas wybierania nosidełka dla naszej pociechy, jest jej wiek. Ten aspekt będzie wiązał się z odpowiednią wysokością panelu nosidełka. Dla kilkumiesięcznych maluchów polecane są nosidła posiadające panel, który będzie sięgał dziecku aż do karku, tym samym zapewniając wygodę i stabilizację podczas snu. Doskonałym wyborem będzie zatem model firmy Tula Half Buckle
.

U nieco starszych dzieci sytuacja przedstawia się inaczej. Z powodzeniem mogą to być nosidełka o panelach sięgających do wysokości pach. 
Kiedy poznaliśmy już kluczowe kwestie, które powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając nosidełko dziecięce to można zrobić kolejny krok. Ile osób, tyle gustów. Jedni przyłożą większą wagę do komfortu, inni do funkcjonalności, jeszcze inni do estetyki.

Połączenie wszystkich tych aspektów oczywiście jest możliwe, szczególnie dzięki szerokiej ofercie rynku. Nosidełka mogą stać się nie tylko niezbędnikiem wśród waszych akcesoriów
 dla dziecka, ale też pewnego rodzaju gadżetem. Co zrobić, aby tak się stało? 

Dopasowanie do wieku i wagi dziecka 

Przymierzając się do zakupu nosidełka dla noworodka warto zwrócić uwagę, aby produkt był wykonany z miękkich i elastycznych tkanin. Ponadto, idealne nosidełko musi być łatwe w użyciu oraz przede wszystkim - zaspakajać potrzebę bliskości z opiekunem. Jeśli zależy nam, aby nosidełko posłużyło przez dłuższy czas, to ważne, abyśmy przymierzając się do jego zakupu wzięli pod uwagę szczególnie te modele, które są wyposażone w opcję regulacji szerokości siedziska oraz posiadają wyjmowaną wkładkę dla niemowlaka. Ważnym czynnikiem będą też odpowiednio szerokie pasy biodrowe oraz pasy naramienne. Przykładem doskonałego wyboru nosidła jest BabyBjorn ONE.  

Pozycja, w jakiej chcemy nosić dziecko 

Klasycznym sposobem noszenia dziecka w nosidle jest pozycja twarzą do opiekuna. Nie jest to jednak jedyny właściwy wybór. Odpowiednie wykonanie nosidełka dziecięcego zapewni możliwość przenoszenia dziecka przodem do świata, z tyłu czy też w klasycznej pozycji brzuszek do brzuszka. Za przykład może posłużyć model Explore. Bez względu na to, w jakiej pozycji będziemy nosić dziecko, musimy pamiętać o tym, aby wybrany przez nas rodzaj zapewniał dziecku swobodę ruchów rąk i nóg, a także odpowiednie podparcie dla szyi i głowy.

Materiał

Niezmiernie ważnym czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na wygodę noszonego w nosidełku dziecka, jest materiał, z którego zostało wykonane. Musi być to materiał przyjazny dziecku, czyli taki, który zapewni maluszkowi ciepło, ale jednocześnie dzięki właściwościom umożliwiającym przepływ powietrza, zabezpieczy przed jego przegrzaniem. Dobrym wyborem będą oczywiście nosidła wykonane z oddychającej tkaniny bawełnianej. Można postawić także na produkty wykonane z poliestru lub z tkanin posiadających certyfikat Ōko-Tex Standard 100, jak na przykład nosidła Baby Tula.

Dodatkowe gadżety

Jeśli nosidełko ma sprawdzać się nie tylko podczas krótkich spacerów, ale również podczas wycieczek górskich czy innych wędrówek to dobrze, jeśli zostanie wyposażone w dodatkowe gadżety. Przed zakupem zastanówmy się zatem, w jakich okolicznościach będziemy używać produktu. Na rynku bowiem znajdziemy oferty nosidełek z dodatkowymi gadżetami. Mogą one posiadać dodatkowe kieszonki na pasie biodrowym czy kapturki ochraniające malucha przed promieniowaniem słonecznym. Nosidełko to praktyczne akcesorium, z którego korzysta wielu nowoczesnych rodziców. Bezpieczne i wygodne – zarówno dla maluszka, jak i jego opiekuna. A co więcej, łatwe w użytkowaniu, dlatego przez wielu jest używane jako alternatywa dla chusty do noszenia dziecka

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel