Darmowa dostawa od 249,00 PLN
2019-09-06

Grimm’s marką, która pomaga celebrować rodzinne tradycje

To drewniane zabawki z duszą, które umilają czas, dostarczają rozrywki, uczą i wspierają rozwój dziecka już od wczesnego wieku niemowlęcego. Pobudzają zmysły, uwrażliwiają na piękno ukryte w prostocie i naturze. To także zabawki w formie pamiątek.

Dzięki swej doskonałej jakości, ponadczasowego wzornictwu i dogłębnie przemyślanej formie mogą towarzyszyć dziecku całe lata. Wszystko po to, by na końcu trafić w niecierpliwe, gotowe na nowe doznanie i odkrywanie świata dłonie następnego pokolenia. Zostały stworzone po to, by pomóc celebrować bliskość i umożliwiać spędzanie razem każdego dnia, ale służyć również od święta. Wiele z nich pozwoli stworzyć domowe rytuały, dzięki którym podkreślone zostaną ważne momenty w życiu rodziny. Urodziny, rocznice, święta, zmiany pór roku – wszystko co może być pretekstem do zatrzymania się na chwilę, skupienia na tu i teraz i cieszenia się z obecności bliskich.

Jak ważne są takie rytuały doskonale wiedziała Maria Montessori, włoska lekarka i twórczyni systemu wychowania dzieci nazwanego jej nazwiskiem. Wykorzystywała je w swej pracy, na każdym kroku podkreślając ich znaczenie dla edukacji, rozwoju i duchowości dzieci. Marka Grimm’s, czerpiąc inspiracje z pedagogiki Montessori, nie mogła tego elementu pominąć. Powstały więc wyjątkowe akcesoria, ułatwiające wprowadzenie rodzinnych zwyczajów. Przeczytaj także: Rozwój dziecka miesiąc po miesiącu 

Drewniane wieńce czy pierścienie Grimm’s, „ogrody”, stojaki, świece, figurki pozwalają tworzyć nietuzinkowe dekoracje z okazji urodzin lub aktualnych świąt. To idealny sposób na kreatywne spędzenie czasu. Na rozmowę lub pełną skupienia ciszę, tak docenianą przez Marię Montessori. Dookoła nich można budować rodzinne rytuały - powtarzalne, pewne i wyczekiwane. Dające domownikom poczucie stabilności, bezpieczeństwa i przynależności. Zapewniające wewnętrzny spokój, emocjonalny i duchowy rozwój w poczuciu swego rodzaju ciągłości, niezmienności w pędzącym świecie.Zobacz też: Jak sprawić, by w pokoju dziecka zapanował porządek? Prezentujemy krótki poradnik

To chociażby takie drobiazgi jak urodzinowy tort pieczony przez domowników dla solenizanta, rodzinny wypad za miasto pierwszego dnia wiosny w poszukiwaniu jej zwiastunów, tradycja wieńca adwentowego, rodzinne śniadania, czytanie książki na dobranoc albo bożonarodzeniowe spotkania z przyjaciółmi. Te sceny zapadają w pamięć i serce. Sprawiają, że wspomnienie dzieciństwa wraca po latach w ciepłych barwach, kojarzy się z miłością, wsparciem i bezpieczeństwem. Każdy, nawet najbardziej banalny nawyk, gest czy zwyczaj przepełniony troską, akceptacją i pozytywnymi emocjami sprawia, że dorosły wspomina swe dzieciństwo jako czas beztroski, „krainę wiecznej szczęśliwości”.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel